Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

10 серпня, 2004 - 00:00

Депозити знижуватимуться

Нацбанк оприлюднив рекомендації для банків щодо рівнів ставок залучення коштів. Депозити фізичних осіб на термін до 1 року в національній валюті рекомендується залучати на рівні 12% річних, в іноземній — 7%; за депозитами юридичних осіб у національній валюті — 6% річних, в іноземній — 4%. На термін понад 1 рік за депозитами фізичних осіб у національній валюті — 14% річних, в іноземній — 8%; за депозитами юридичних осіб у національній валюті — 7% річних, в іноземній — 6%. За даними НБУ, на таких ставках здійснюється понад 85% пасивних операцій у банківській системі України. У НБУ вважають, що, попри значний рівень ліквідності банків, вартість коштів, які вони залучають, залишається досить високою, що не відповідає реальній ціні грошей. За даними Нацбанку, депозити фізичних осіб за підсумками січня — липня збільшилися на 30,5% (у липні — на 4,1%) до 42,3 млрд. грн., депозити юридичних осіб — на 20,3% (у липні скоротилися на 2,2%) до 35,2 млрд. грн.

Завод заводів концентрує капітал

ЗАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» оголосило про чергову концентрацію власних акцій — скупці їх за ціною 575 грн. за кожну (номінал — 400 грн.). Скупка акцій триватиме протягом трьох місяців — із 1 липня до 1 жовтня 2004 року.

І все ж таки він продається

Учора в ПФТС стартував аукціон із продажу опціонів на купівлю акцій ВАТ «Укртелеком». Його організатор (замовник) — ЗАТ ФК «Автоальянс-Інвест». На аукціон виставлено опціони на купівлю простих іменних акцій ВАТ «Укртелеком» із поставкою базового активу (одна тисяча акцій на один опціон) у документарній формі.

Одесити атакують столицю

До кінця року одеський Фінбанк відкриє філію в Києві, повідомив Борис Кауфман, співвласник і президент концерну «Оверлайн», акціонера банку, журналу «Кореспондент». «Зараз закінчується емісія, після якої Фінбанк зможе відкрити філію в будь-якій області, й першою буде столиця. У Києві філію планують відкрити до кінця 2004 року», — сказав Б. Кауфман. Як повідомлялося, цей банк заявив про намір збільшити статутний капітал у 3,85 разу — до 61,55 млн. грн. шляхом розміщення акцій 11-ї та 12-ї емісій на загальну суму 45,55 млн. грн. у березні цього року.

Газета: 
Рубрика: