Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

13 січня, 2004 - 00:00

Нафта: перший приватний мільйон

Спільне українсько-британське підприємство «Полтавська газонафтова компанія» видобуло у першій декаді 2004 року перший мільйон тонн нафти від початку роботи в Україні (з 1994 року). Цьогорічна робоча програма компанії передбачає буріння свердловин з горизонтальними ділянками на Мовчанівському родовищі, а також вертикальної свердловини на Заплавській структурі. Минулого року СП ПГНК першою з недержавних нафтогазовидобувних компаній розпочала екпортні поставки газу власного видобутку. Контракт передбачає поставку 720 млн. кубометрів газу.

Київське кільце розширюється

Національний оператор зв’язку ВАТ «Укртелеком» модернізував київське транспортне телекомунікаційне кільце, збільшивши його ємність на 12,5% — до 4 тис. потоків (120 тис. телефонних ліній). За словами керівника київської філії «Укртелекому» Віктора Сенникова, перевагами нового кільця є можливість його розширення ще втричі, а також високий ступінь відмовостійкості. У 2004 році «Укртелеком» збирається побудувати в Києві транспортне кільце для передачі даних в Інтернет із пропускною спроможністю 1 гігабіт за секунду.

Пиво буде рiзним

Антимонопольний комітет України заборонив ЗАТ «Сармат» придбання більш як 50% акцій ЗАТ «Оболонь», оскільки це призведе до суттєвого обмеження конкуренції та монополізації загальнодержавного ринку пива. За висновками комітету, внаслідок заявленого придбання акцій об’єднана група компаній «Оболонь» та «Сармат» займе 37,2% ринку і стане одноособовим монополістом. Окрім цього, після здійснення такої операції з ринку пива зникне один iз чотирьох найпотужніших конкурентів. На думку голови АМКУ Олексія Костусєва, сьогодні ринок пива пропонує споживачу доброякісну продукцію на всі смаки і вподобання за доступними цінами, що є результатом жорсткої конкуренції між виробниками.

Штурм Європи

16—18 січня мають бути підбиті підсумки тендеру, в якому українська корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк) і Міжнародний металургійний конгломерат LNM Group (другий найбільший у світі виробник сталі, володіє сталевими активами у США, Індії, Західній та Центральній Європі) конкурують за право купівлі HutaCzestochowa SA, п’ятої найбільшої сталеливарної компанії Польщі.

Переговори уряду Польщі з потенційними інвесторами (на купівлю сталеливарної компанії претендували також індійська Global Infrastructure Holding та американська SteelCapital) тривають вже понад півроку, що пов’язано як зі складнощами в реалізації запропонованої польським урядом угоди, так і тим, що комбінат перебуває в стані банкрутства й має високу заборгованість.

ІСД вже має досвід приватизації підприємств за кордоном України. Наприкінці минулого року він виграв тендер на право купівлі 79-вiдсоткового державного пакету акцій найбільшого в Угорщині металургійного комбінату Dunaferr, обійшовши ту ж LNM Group.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ