У тебе є вороги? Добре. Значить, у своєму житті ти щось колись відстоював
Вінстон Черчілль, британський політик та державний діяч, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

24 травня, 2011 - 00:00

Агрокомплекс має намір побудувати молочну ферму на 60 мільйонів євро

ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» (смт Томашпіль Вінницької області), підконтрольне керуючій компанії «Терра-Фуд» братів Станіслава й Тараса Войтовичів, має намір побудувати молочну ферму на 7,2 тис. голів дійного стада в селі Кислицьке (Томашпільського району), його вартість близько 60 мільйонів євро, повідомив виконавчий директор ТОВ Олександр Якубик. «Ми плануємо вивести підприємство на виробництво 200 тонн молока на добу. Очікуваний термін окупності — 59 місяців», — сказав він на конференції «М’ясне тваринництво України-2011». Якубик уточнив, що загальна чисельність великої рогатої худоби (ВРХ) у рамках реалізації цього проекту повинна вирости з 4,4 тис. голів до 14 тисяч. За його словами, для реалізації цього проекту «Терра-Фуд» вивчає різні варіанти фінансування: кредитування, залучення інвестицій у капітал, оскільки за рахунок власних коштів агрокомплекс не зможе його здійснити. Якубик додав, що «Зелена долина» на другому етапі розвитку також розглядає можливість будівництва на базі законсервованого племзаводу свинотоварного комплексу на 24 тис. голів, у тому числі 1500 свиноматок, для виробництва 2,7 тис. тонн м’яса на рік вартістю 64 мільйони гривень. Виконавчий директор пояснив, що ще однією метою будівництва молочної ферми є перехід до органічного землеробства. «Ми вже отримали право на виробництво дитячого харчування, і на базі одного з господарств створюємо випробувальний полігон для органічного землеробства й здобуття органічного стандарту», — повідомив Якубик. За його словами, якщо це буде рентабельно, то агрокомплекс має намір повністю перейти на органічне землеробство. Виконавчий директор підкреслив, що потужність молочної ферми визначено, виходячи з підконтрольного підприємству земельного банку (близько 29 тисяч гектарів) і потреби забезпечення сировиною цукрового заводу, який виробляє 30 тисяч тонн бурякового цукру на рік і входить до «Зеленої долини».

Чорноморський шельф готова розробляти турецька компанія

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» і ВАТ Турецька компанія Turkiye Petrolleri Anonim Ortakligi (TPAO) 17 — 20 травня провели перше засідання спільної експертної робочої групи, повідомила прес-служба НАК. Під час засідання представники компаній розглянули перспективи співпраці при проведенні пошуково-розвідувальних робіт і видобутку вуглеводнів на глибоководному шельфі Чорного моря, а також при проектуванні, будівництві підземних сховищ газу (ПСГ) на території Туреччини. Крім того, йшлося про постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) до України. За підсумками зустрічі сторони вирішили найближчим часом підписати угоду про співпрацю.

«Укртранснафта» розпочала прокачування азербайджанської нафти на західноукраїнські НПЗ

ВАТ «Укртранснафта» розпочала прокачування нафти марки «Azeri Light» нафтопроводом «Одеса-Броди» в проектному аверсному напрямку для західноукраїнських НПЗ, повідомляє прес-служба Міненерговугілля. Днями до Одеси прибув танкер з 80 тисячами тонн азербайджанської нафти, призначеної для переробки. Протягом травня 2011 року на ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» (Надвірна Івано-Франківської обл.) та ВАТ «НПК-Галичина» (Дрогобич Львівської обл.) буде поставлено 60 тисяч тонн та 20 тисяч тонн нафти відповідно. Постачання легкої нафти дозволить збільшити завантаження українських нафтотранспортних потужностей, зокрема, нафтопроводу «Одеса-Броди» та забезпечити безперебійну роботу НПЗ України. Нагадаємо, що під час візиту в квітні 2011 року Президента України Віктора Януковича в Азербайджан було досягнуто домовленостей про постачання на територію України азербайджанської нафти. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко відзначив, що постачання азербайджанської нафти сприятиме зміцненню енергетичної безпеки держави та забезпечить завантаження вітчизняних нафтопроводів. «Ми активно реалізуємо політику, спрямовану на виконання затвердженої урядом Програми диверсифікації джерел постачання нафти в Україну на період до 2015 року та використовуємо вітчизняні транзитні потужності. Все це сприяє зміцненню енергобезпеки країни та наповненню бюджету від використання її транзитних можливостей, у даному випадку — нафтопроводу «Одеса-Броди». Це ще раз підтверджує значний потенціал України в реалізації Євро-Азіатського транспортного коридору», — наголосив Юрій Бойко. Нагадаємо, в січні 2011 року в Давосі Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко та його азербайджанський колега Натік Алієв підписали Угоду між урядами України та Азербайджану про заходи з розвитку співробітництва в сфері транспортування нафти територією України, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».

Газета: 
Рубрика: