Лишень тоді, коли ми покажемо свою силу хоч на частині своєї землі, зверне на нас увагу і Європа
Драгоманов Михайло Петрович — український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

11 лютого, 2010 - 00:00

Військові льотчики домовляються з Iзраїлем

Українські літаки можуть модернізувати під Ізраїльські. Командування Повітряних сил Збройних сил України зустрілися з представниками ізраїльської фірми «Secvalue Ltd» та «Орбіт». Ці компанії розглядають співробітництво у сфері модернізації внутрішнього зв’язку літальних апаратів. Українська сторона запропонувала ізраїльтянам брифінг-презентацію, де ознайомила гостей із основними типами літакових переговорних пристроїв, що застосовуються в літальних апаратах Повітряних сил. У відповідь представники ізраїльських компаній також продемонстрували свої презентаційні слайди та обговорили з фахівцями командування Повітряних сил ЗС України питання можливого співробітництва у сфері виробництва й модернізації внутрішнього зв’язку літальних апаратів та інших напрямків, які становлять взаємний інтерес, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Для вкладників банку «Надра» «Родовід Банк» докапіталізують на 7,5 мільярда гривень

Держава докапіталізує Родовід Банк на 7,5 мільярда гривень для забезпечення переведення вкладів фізичних осіб з проблемного банку «Надра» до «Родовід Банку» (обидва — Київ), говориться в спільній постанові Кабінету Міністрів і Національного банку України №1430 від 23 грудня, оприлюдненій на сайті уряду в середу. «Міністерству фінансів спільно з Національним банком забезпечити укладення ВАТ «Комерційний банк «Надра» та публічним АТ «Родовід Банк» договору про взаємодію зазначених банків у процесі одночасного відчуження банком «Надра» зобов’язань щодо вкладів фізичних осіб і активів АТ «Родовід Банк», — говориться в документі. Іншим пунктом постанови встановлено, що «держава бере участь у додатковій капіталізації «Родовід Банку» шляхом придбання акцій додаткової емісії зазначеного товариства в сумі 7 млрд. 500 млн. гривень в обмін на облігації внутрішньої державної позики (ОВДП)».

Разом з цінами на бензин зростає й кількість АЗС

Мережа автомобільних заправних станцій (АЗС) Shell з початку 2010 року збільшила кількість АЗС під цим брендом на дві — до 152. Як повідомила менеджер по зв’язках з громадськістю компанії «Shell Retail Україна» (Київ) Ірина Дудаль, нові станції відкриті на трасі Київ-Львів біля Рівного. Дудаль зазначила, що пріоритетні регіони розвитку мережі в Україні — це великі міста, зокрема Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, Одеса й Львів. «Траси міжнародного значення та прикордонні переходи з країнами Євросоюзу також у полі інтересів мережі Shell», — додала вона.

Українське рейтингове агентство мріє про європейські принципи роботи

Рейтингове агентство «Кредит-рейтинг» має намір отримати членство в Європейській асоціації рейтингових агентств (European Association of Credit Rating Agencies — EACRA), повідомляється в прес-релізі українського рейтингового агентства. Головною метою вступу «Кредит-рейтингу» до Європейської асоціації рейтингових агентств є забезпечення перенесення європейських принципів регулювання рейтингових агентств на український фінансовий ринок, наголошується в повідомленні. За словами генерального директора агентства Станіслава Дубка, якого цитує прес-служба, «вступ до Європейської асоціації рейтингових агентств дозволить нам не лише ефективно обмінюватися досвідом з колегами в Європі, а й забезпечити визнання й використання наших рейтингових оцінок інвесторами в країнах Євросоюзу, що позитивно позначиться на інвестиційному кліматі в Україні». Європейська асоціація рейтингових агентств була створена 2009 року з штаб-квартирою в Парижі для просування інтересів європейських рейтингових агентств, забезпечення зростання їхньої частки на національних ринках рейтингових послуг і зменшення залежності європейських фінансових ринків від провідної трійки міжнародних агентств (Standard & Poor’s, Moody’s і Fitch). Асоціація також має намір забезпечувати ефективний діалог європейських рейтингових агентств з регулювальниками фінансових ринків Євросоюзу та сприяти обміну досвідом між агентствами.

У Маріуполі збираються закрити мартенівське виробництво сталі

Маріупольський металургійний комбінат (ММК) ім. Ілліча (Донецька обл.) збирається закрити мартенівське виробництво, замінивши мартенівські печі на конвертерний спосіб виробництва сталі. Як повідомив голова правління, генеральний директор комбінату Володимир Бойко на прес-конференції в Маріуполі у вівторок, питання з реконструкцією мартенівського цеху має вирішитися в найближчі п’ять років. «Ми повинні поміняти мартенівські печі на конвертери, але для цього потрібні величезні кошти. Тому в першу чергу необхідно провести реконструкцію листопрокатного цеху-1700 й удвічі збільшити вагу рулону», — сказав Бойко. За його словами, на модернізацію стану-1700 й установку додаткових моталок, кліті й збільшення обтискової здатності потрібно близько 700 мільйонів гривень. «Витрати чималі, але якщо ми встановимо моталки й удвічі збільшимо вагу сляба, то зможемо додатково заробляти на рік по 50—60 мільйонів», — зазначив гендиректор. Нагадаємо, що на підприємстві ухвалено рішення про реконструкцію мартенівського цеху з установкою замість мартенівських печей кисневих конвертерів з комплексом позапічної обробки сталі й установкою безперервного розливання сталі — це технологічне вдосконалення дозволить виробляти сталь за чистішою з екологічногопогляду технологією, ніж мартенівський спосіб.

Газета: 
Рубрика: