Боягузтво — найголовніший, найстрашніший гріх на землі.
Олег Сенцов, український режисер, сценарист та письменник, політичний в’язень

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

4 жовтня, 2011 - 00:00

Сербська агрокомпанія відкрила елеваторний комплекс у Яготині

«Дочка» сербської аграрної компанії MK Group, одна з успішних сільськогосподарських компаній в Україні, «Агро-Інвест» наприкінці минулого тижня в місті Яготин Київської області офіційно ввела в експлуатацію новий елеваторний комплекс, який дає можливість одночасно зберігати до 113 тисяч тонн зерна. Як повідомили «Дню» в прес-службі компанії, на підготовку, будівництво й експлуатацію цього елеваторного комплексу було виділено близько 20 мільйонів дол., з яких 14 мільйонів дол. забезпечено прямим кредитом від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Цей елеваторний комплекс став найбільшим капітальним проектом компанії «Агро-Інвест Україна» МК Group. Його основною метою, як зазначає прес-служба компанії, є забезпечення належної матеріально-технічної підтримки очікуваного збільшення валу зерна, через удосконалення технологій та підвищення врожайності. Цікаво, що одним з основних партнерів проекту виступив Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Останній надав кредит у розмірі 10 мільйонів дол. Обладнання постачила компанія «Арай» із Польщі. «Бонуси від інвестиції подібного типу отримують не лише інвестори, а й уся галузь аграрно-промислового комплексу України», — цитує прес-служба слова голови Наглядової ради «Агро-Інвест Україна», топ-менеджера MK Group Желька Ерцега. Крім того, як зауважив Ерцег, цим проектом компанія намагатиметься наочно продемонструвати великий потенціал аграрної галузі України, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».

На автомобільний ринок України вийшов один із найпотужніших заводів Європи

У рамках VII Міжнародного салону вантажних та комерційних машин ТIR-2011 вперше було представлено продукцію сербського виробника FAP (Fabrika automobila Priboj). Це одна з найбільших компаній Європи, яка спеціалізується на виготовленні вантажних автомобілів, причепів, автобусів та спеціальної техніки. Потужності заводу базуються на досвіді компанії Mercedes, яка розбудувала значну його частину. Цього року Fabrika automobila Priboj впреше презентувала свою техніку на українському ринку. У ході салону ТIR-2011 компанія анонсувала широкий спектр продукції, комплектованої двигунами, які підтримують стандарти від Євро 3 до Євро 5. «Ми вперше виходимо на ринок України і представляємо свою продукцію на вітчизняній виставці», — прокоментував генеральний директор «FAP-Україна» Дмитро Манілов. Для представлення продукції FAP на ринку України цього року було створено представництво «FAP-Україна», триває робота зі створення дилерської мережі та сервісних центрів, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».

На Черкащині відкрили завод із переробки ріпаку

У селі Антипівка Золотоніського району Черкаської області відкрили підприємство з переробки насіння ріпаку. Про це «Дню» повідомили в Черкаській облдержадміністрації з посиланням на заступника губернатора Сергія Рябцева. «У найближчій перспективі — відкриття другої черги й нарощення потужності підприємства», — запевнив С. Рябцев. За його словами, на території разом з цехом для переробки насіння ріпаку збудовано елеватор місткістю 30 тисяч тонн. Проектна потужність підприємства для виробництва олії нерафінованої — 10 тисяч тонн, шроту — 20 тисяч тонн. Тут зведено також сучасну вагову з лабораторією, навіс для авторозвантажувача, елеваторну частину з машиною для очищення зерна й сушаркою. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Уряд дозволив ліквідувати п’ять збиткових держшахт

Кабінет Міністрів України дозволив ліквідувати п’ять збиткових держшахт у Донецькій і Луганській областях. Перелік шахт, що підлягають ліквідації, затверджено урядовим розпорядженням № 912-р від 28 вересня 2011 року, текст якого опубліковано на веб-сайті Кабміну. Згідно з документом, ліквідації підлягають шахти «№4-21» і «Лідієвка», а також шахта ім. К.І.Кисельова (ДП «Торезантрацит», усі — Донецька область), що входять до ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», шахта «Крепінська» (ДП «Антрацит») і шахта «№5» (ДП «Донбасантрацит», обидві — Луганська область). За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, зокрема, шахта «Крепінська» за січень-липень 2011 року видобула 9,4 тисячі тонн вугілля, а «Лідієвка» — 15,6 тисячі тонн. Як повідомлялося, програма економічних реформ на 2010—2014 роки передбачає приватизацію інвестиційно привабливих державних шахт і ліквідацію безперспективних. Головною метою програми є звільнення держбюджету від необхідності субсидування підприємств вугільної галузі.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ