Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

«Кожен градус має значення»

Мінекоенерго спільно із Світовим банком досліджуватиме наслідки зміни клімату в Україні до 2100 року
13 лютого, 2020 - 18:12
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Як викиди парникових газів змінюють сільське та лісове господарства, а також впливають на здоров’я в Україні вивчатимуть українські та міжнародні науковці під егідою  Світового  банку та Міністерства енергетики і захисту довкілля України.

Для оцінки біофізичних впливів, як повідомляє прес-служба Міністерства, використовуватимуть сучасні методики прогнозів. Це дасть змогу передбачити ризики наслідків зміни клімату в Україні до 2030, 2050 і 2100 років за трьома сценаріями, ймовірного, росту викидів парникових газів і збільшення температури.

Метою спільного дослідження є використання детальних та сучасних прогнозів клімату для оцінки біофізичних впливів у цих секторах до 2100 року. Наукова праця також включатиме економічну оцінку витрат на зміну клімату в різних частинах країни. До слова, методологія та інструменти, що використовуватимуться в дослідженні, будуть доступні для оновлення оцінок на більш пізніх термінах.

«Один із найважливіших заходів адаптації до зміни клімату — це скорочення викидів парникових газів, — зазначила заступниця міністра енергетики та захисту довкілля України Ірина Ставчук. — Це дасть змогу попередити негативні наслідки, які можуть виникнути в майбутньому. Сценарії майбутніх змін безпосередньо залежать від темпів скорочення людством парникових газів».

Оцінку змін клімату в Україні  проводитиме консорціум двох провідних європейських інститутів, Баський центр змін клімату (BC3) та Metroeconomica, у співпраці з національними експертами Українського гідрометеорологічного інституту, Українського науково-дослідного інституту лісового та агролісового господарства та Інституту громадського здоров’я імені Марзеєва.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ