Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

«Люди повинні знати, що купують»

У Європарламенті знову заговорили щодо проведення обов’язкового маркування країни походження м’яса і молока
7 квітня, 2016 - 11:05

На думку європейських парламентарів, таке маркування сприятиме підтримці довіри споживачів до харчових продуктів, зробивши більш прозорою інформацію про країну, з якої відбувається постачання продуктів харчування. Крім маркування на оброблених харчових продуктах, депутати Європейського парламенту також наполягають на обов’язковому маркуванні м’яса свиней, ВРХ, овець, кіз, м’яса птиці, молока та молочних продуктів.

Європейські парламентарі також вважають, що обов’язкове зазначення країни походження молока, яке продається або використовується як інгредієнт у молочних продуктах, є необхідним заходом з метою захисту якості виробництва молочних продуктів.

На думку голови Асоціації тваринників України Ірини Паламар, зазначена ініціатива депутатів Європейського парламенту є вкрай важливою для ринку споживачів. Вона повідомила, що в українському парламенті також є одна важлива законодавча ініціатива щодо маркування молоковмісних продуктів, що дасть можливість споживачам отримувати повну та достовірну інформацію про якість харчових продуктів, завдяки чому можна буде запобігти недобросовісній конкуренції на ринку молока та молочних продуктів (проект закону про внесення змін до Закону України «Про молоко та молочні продукти» (щодо молоковмісних продуктів) реєстр. № 3043-1 від 23 вересня 2015 р.).

«На полицях магазинів з’явилися дуже схожі з молочними продукти, які не мають відповідної харчової цінності, а саме продукти з різними домішками: рослинними (пальмовими) жирами, штучними барвниками та іншими інгредієнтами, що додаються для зменшення собівартості продукції. Таким чином, у виробництві використовують дешевші замінники складових молока і порушується право споживачів на отримання необхідної достовірної інформації для здійснення вільного вибору продукції відповідно до їхніх потреб, адже на упаковці відсутня достовірна інформація про це. Саме тому парламентарі внесли законодавчу ініціативу щодо обов’язкового маркування молоковмісних продуктів, прийняття якого забезпечить створення правових умов для прозорої та ефективної діяльності виробників молочної продукції різних видів, а також повне та достовірне інформування споживачів про придбану ними продукцію. Люди повинні знати, що входить до складу продукту, який вони купують», — заявила Ірина Паламар.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments