Мова - це спосіб народження думок: коли “нема мови”, людині просто-напросто “нема чим думати”.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, філософиня

Молочні проблеми українських прилавків

Заборона руху великого вантажного транспорту вдень по трасі призводить до збільшення собівартості молока
19 липня, 2016 - 10:37
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

«Беручи молочну продукцію на прилавках магазину, люди не помічають кризу, яку переживає зараз молочна промисловість» — говорить Андрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної ради.  Купівельна спроможність населення падає. Тому, кажуть виробники, сподіватися на збільшення об’ємів виробництва в Україні поки не приходиться. Однією з проблем є втрата ринку Російської Федерації, Криму, Донецька й Луганська.

«Українська молочна промисловість не має зовнішнього спонсорування. Виробництво молока потребує серйозних витрат, інвестиції в нього становить 10 000 доларів на одне скотомісце. І отримати ці гроші українському фермеру немає де», — коментує Анрій Дикун.

Ще одним важливим аспектом у виробництві молока що для українського ринку, що для експорту є відповідність європейським стандартам якості. За словами Сергія Мовчана, директора з питань взаємодії з державними органами безпеки Данон Україна,  за якістю українські молочні компанії можуть конкурувати з Данон та іншими іноземними компаніями. Проте треба забезпечити появу і виробництво «правильного» молока. Для цього необхідна правильна кормова і сировинна база, вдосконалення обладнання, необхідного для збору корму і обробки молочної продукції, та професійні кадри.

Шкодить молочникам і заборона пересування великогабаритного транспорту вагою до 40 тонн з навантаженням більш ніж 7 тонн на місце протягом денного часу доби з 8-ї ранку до 23-ї години вечора. «Корова не буде чекати, щоб її здоїли вночі», — коментує Сергій Мовчан. Тому молоко потрібно зберігати в спеціальних умовах, що призводить до збільшення собівартості і відповідно до підвищення кінцевої ціни продукції. У Франції, Польщі та інших країнах існує спеціальне розпорядження  щодо обмеження руху в літній період, яке не поширюється на транспортні засоби з молочними продуктами як з товаром, що швидко псується. Цей виняток діє на постійній основі.

Марія МАТЯЖ, Літня школа журналістики газети «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments