Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Молочні проблеми українських прилавків

Заборона руху великого вантажного транспорту вдень по трасі призводить до збільшення собівартості молока
19 липня, 2016 - 10:37
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

«Беручи молочну продукцію на прилавках магазину, люди не помічають кризу, яку переживає зараз молочна промисловість» — говорить Андрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної ради.  Купівельна спроможність населення падає. Тому, кажуть виробники, сподіватися на збільшення об’ємів виробництва в Україні поки не приходиться. Однією з проблем є втрата ринку Російської Федерації, Криму, Донецька й Луганська.

«Українська молочна промисловість не має зовнішнього спонсорування. Виробництво молока потребує серйозних витрат, інвестиції в нього становить 10 000 доларів на одне скотомісце. І отримати ці гроші українському фермеру немає де», — коментує Анрій Дикун.

Ще одним важливим аспектом у виробництві молока що для українського ринку, що для експорту є відповідність європейським стандартам якості. За словами Сергія Мовчана, директора з питань взаємодії з державними органами безпеки Данон Україна,  за якістю українські молочні компанії можуть конкурувати з Данон та іншими іноземними компаніями. Проте треба забезпечити появу і виробництво «правильного» молока. Для цього необхідна правильна кормова і сировинна база, вдосконалення обладнання, необхідного для збору корму і обробки молочної продукції, та професійні кадри.

Шкодить молочникам і заборона пересування великогабаритного транспорту вагою до 40 тонн з навантаженням більш ніж 7 тонн на місце протягом денного часу доби з 8-ї ранку до 23-ї години вечора. «Корова не буде чекати, щоб її здоїли вночі», — коментує Сергій Мовчан. Тому молоко потрібно зберігати в спеціальних умовах, що призводить до збільшення собівартості і відповідно до підвищення кінцевої ціни продукції. У Франції, Польщі та інших країнах існує спеціальне розпорядження  щодо обмеження руху в літній період, яке не поширюється на транспортні засоби з молочними продуктами як з товаром, що швидко псується. Цей виняток діє на постійній основі.

Марія МАТЯЖ, Літня школа журналістики газети «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments