Врятуймо мову — мова врятує нас!
Юрій Іллєнко, кінорежисер, сценарист, актор, оператор, продюсер, Народний артист України 1987 року

«Мовчіть, а то повернусь і покараю!»

Директор «ТІ Україна» каже, що Насіров приходив у ДФС не за особистими речами
11 серпня, 2017 - 11:32
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Складно повірити у те, що після всіх митарств з «картатим покривалом» Роман Насіров повернеться на робоче місце. Але факт є факт. ЗМІ майже тиждень пишуть, що Романа Насірова бачили на робочому місці в Державній фіскальній службі, він працює, хоча «документів ще не підписує»...

Прес-секретар ДФС Наталія НЕПРЯХІНА лише вчора відважилась на пост під гучним хештегом #STOPFAKE. У ньому вона повідомила, що Насіров не може повернутися до виконання обов’язків, бо на це не має спеціального розпорядження КМУ: 

«Щодо виходу Романа Насірова на роботу. Згідно розпорядження Кабміну №134-р від 3.03.2017 року, Насіров Р.М. відсторонений від виконання повноважень за посадою голови Державної фіскальної служби України. Це рішення не відмінялося та не змінювалося, а отже є ЧИННИМ. Без відповідного рішення уряду він до виконання обов’язків приступити НЕ МОЖЕ. Станом на 9 серпня 2017 року виконуючим обов’язки голови ДФС є Мирослав Продан. Він виконує обов’язки з 3.03.2017 року», — написала Непряхіна.

У коментарі «Українській Правді», яка написала з посиланням на власні джерела, що Насіров приходив 4 серпня на робоче місце, щоб «забрати особисті речі», Непряхіна не заперечувала факту фізичної присутності чиновника в ДФС. Лише зазначила, що «він не вийшов на роботу, не читає документів, не дає розпоряджень, не впливає на роботу установи». 

Один із колишніх заступників голови Державної фіскальної служби України, який ще за тиждень до появи Насірова в ДФС в особистій розмові з журналістом «Дня»  спрогнозував такий поворот історії, так прокоментував пояснення прес-секретаря служби: « Так, він (Насіров. — Ред.) не може приступити до виконання обов’язків (підписи, команди тощо), але на роботу може виходити. Зараз виявиться, що лікарняний скінчився,  і він вирішив бути присутнім на робочому місці без виконання обов’язків, щоб не рахувались «прогули».

Щоправда, представники активної громадськості, яка свого часу розгорнула величезну кампанію під Солом’янським судом, де обиралась міра запобіжного заходу для Романа Насірова на час ведення слідства, — активісти навіть ночували під судом, — кажуть, що сам факт приходу чиновника в ДФС — уже грубе порушення і цинічний сигнал від влади, що не можна просто так спускати. Далі — прямою мовою.

Ярослав ЮРЧИШИН, виконавчий директор «Transparency International Україна»:

— Відсторонення від виконання функцій у структурі, в якій посадовець за версією слідства займався корупцією, має дві мети: зменшити можливість «замітання слідів», тобто використовувати службове становище для знищення фактажу, документів, залякування свідків. Прихід Насіроова на робоче місце фактично вказує працівникам ДФС: мовчіть, а то повернуся і покараю.

Проглядається дуже чітка тенденція вигороджування «своїх» президентською командою: прокурора Кулика роблять героєм повернення грошей Януковича, хоча його роль незрозуміла, бо ховають навіть рішення суду (що незаконно), Насірова Матіос називає «помічником» у справі податківців Клименка, а зараз йому «порекомендували» вернутися на роботу, демонструючи, що рішення КМУ — ніщо для «людини Президента».

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) має звернутися до суду з вимогою заборонити Роману Насірову з’являтися в будівлі ДФС, щоб не мати змоги тиску на співробітників, а відтак заважати слідству.

Громадськість має максимально долучитися до моніторингу судових процедур, бо будь-яке затягування справи зменшує шанси адекватного рішення. Ну і, якщо суд не протидіятиме доступу до ДФС відстороненого Насірова, ймовірно, доведеться шукати механізми протидії його доступу в межах законодавства.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments