Мова росте елементарно, разом з душею народу
Іван Франко, видатний український письменник, поет, публіцист

Нафтотрейдери: цінова змова – це не про нас

Уряд не влаштовує швидкість роботи АМК. Він вимагає його повноважень для себе
7 червня, 2016 - 11:31
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Минулого тижня уряд України просив парламент  надати органам влади законодавче право швидше реагувати на випадки цінової змови при підвищенні цін на нафтопродукти. «Ми доведемо, що певні змови (на роздрібному ринку) все ж були... Проблема в тому, що реагування АМК матиме результат через 4—6 місяців», — сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, виступаючи  у Верховній Раді.

В асоціації «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України» вирішили посперечатися з прем’єром. Нафтотрейдерам, звичайно, немає діла до термінів розглядів в антимонопольному відомстві. Їх непокоїть якість його роботи, і вони звинувачують АМКУ в тому, що під час розслідувань комітет не звертає належної уваги на учасників паливного ринку, що порушують податкове та інше законодавство.

«Останніми роками до об’єктиву АМКУ жодного разу не потрапляли ті, хто виставляє мінімальні цінники завдяки несплаченим податкам, — критикують об’єднані нафтотрейдери охоронців конкурентного порядку, —  або ті, чиї заправки і нафтобази вибухають і призводять до загибелі людей, оскільки за хабарі ці об’єкти працювали без введення в експлуатацію, без дозволу контролюючих органів і були укомплектовані дешевим обладнанням». Завдяки несплаті податків такі гравці можуть запропонувати дуже привабливу ціну, — наголошується в листі ООРНУ до голови і членів уряду.

В асоціації також нагадують, що поза увагою АМКУ залишається і найбільший гравець ринку нафтопродуктів (група «Приват»), що контролює близько чверті всіх АЗС країни. До того ж, вони оформлені на 50 юридичних осіб, що постійно змінюються. «На думку АМКУ, саме такі гравці є добросовісними і соціально орієнтованими підприємствами, — іронізують автори листа, — а ми, власники безпечних, технологічних і тому високовартісних об’єктів і платники податків — картелем чи монополією».

За даними асоціації, всі добросовісні учасники ринку імпортують з-за кордону паливо однакової якості — Євро-5  і фактично за однією і тією ж ціною. Вони сплачують однакові податки, що формують близько 45% роздрібної ціни палива, керують комплексами схожого формату — тому рівень цін на стелах їхніх АЗС приблизно однаковий, а «синхронність» їхніх змін абсолютно обґрунтована. «Вимушені ще раз заявити: жодна перевірка АМКУ та інших контролерів протягом значного періоду часу не виявила доказу неправомірних дій операторів ринку нафтопродуктів».

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments