Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Небезпечний конфлікт

Генеральна прокуратура відкрила справу проти керівництва «Нафтогазу»
10 серпня, 2017 - 19:21
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Департамент із розслідування особливо тяжких злочинів у сфері економіки Генеральної прокуратури відкрив кримінальне провадження за фактом звільнення Ігоря Бурака з посади віце-президента — головного інженера ПАТ «Укртрансгаз» проти посадових осіб НАК «Нафтогаз України». Співрозмовник у ГПУ не назвав «Економічній правді» фігурантів справи, але пояснив, що вони підозрюються в порушенні статей Кримінального кодексу України №172 — грубе порушення законодавства про працю і №364 — зловживання владою або службовим становищем.

Прокурори вимагали представити табель обліку робочого часу за 18 липня глави НАК Андрія Коболєва, директора з адміністративної діяльності холдингу Володимира Щербенка і начальника управління департаменту безпеки Володимира Лупащенка, а також чинні посадові інструкції Коболєва, Щербенка і Лупащенка. За неофіційними даними, саме 18 і 21 липня Бурак приїздив до центрального офісу «Нафтогазу», де з ним розмовляли Коболєв, Щербенко і Лупащенко. «Говорили про його звільнення за власним бажанням. Він не погодився, тому було розпочато внутрішнє службове розслідування, і його звільнили за статтею», — розповідають в «Укртрансгазі».

Але Бурак — не просто один із топ-менеджерів. У колективі його знають як чесного і грамотного фахівця, технаря і трудягу. Саме з його ім’ям пов’язують рішення, що дали змогу реалізувати реверсну схему подачі газу як з українських газосховищ на схід країни, так і з країн Європи до України. За Бурака заступилася профспілкова організація «Укртрансгазу» і надіслала листа на його захист керівництву країни. А ще він член команди екс-президента «Укртрансгазу» Ігоря Прокопіва, який є сьогодні заступником голови Міненерговугілля. І тут уже в справу вступає політика (турбота про збереження урядової коаліції), оскільки Прокопів відомий ще й як соратник (у минулому) Арсенія Яценюка.

«На мою думку, керівництво «Нафтогазу» своїми руками створило внутрішній корпоративний конфлікт між керівництвом «Нафтогазу» й «Укртрансгазу», а в особистісному плані — між Коболєвим і Вітренком (комерційний директор НАК Юрій Вітренко) з одного боку й Ігорем Прокопівим — з другого. Тепер цей конфлікт, — сказав «Дню» президент Центру глобалістики «Стратегії ХХІ» Михайло Гончар, — поширюється ще й на інші персоналії і дезорганізує роботу «Укртрансгазу» — несучої конструкції «Нафтогазу». Управлінські помилки «Нафтогазу» можуть використати для того, щоб змістити Коболєва, — мовляв, зарвалися ці реформатори, і повернути до управління когось із учорашніх «правильних людей», щоб відновити старі схеми. Отже, Коболєв та Вітренко поставили під удар не лише себе, а й подальші реформи «Нафтогазу». «Це тим більше небезпечно, що попереду у «Нафтогазу» зустріч у Стокгольмському арбітражі з «Газпромом», — додав Гончар.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments