Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

«Недитячі» ціни на дитячі речі

У скільки обійдеться українській сім’ї свято 1 вересня
16 серпня, 2018 - 10:50
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Пенали, ручки, шкільна форма — далеко не весь перелік шкільного обладнання, який повинен бути в кожного школяра та який із кожним роком росте в ціні.

Лічені тижні залишаються до 1 вересня — коли всі школярі, після закінчення літніх канікул, сядуть за парти. Тому, батьки активно шукають усе необхідне, щоб зібрати дитину до школи. А це досить складний процес, адже дитині, яка йде в перший клас (першокласникам) потрібно все — від ручки до шкільної форми, що може залишити дірку в бюджеті української сім’ї. То, в скільки цьогоріч обійдеться шкільний кошик? І чи можливо заощадити?

Товарами першої необхідності для першокласника є шкільна форма, кольорові та прості олівці, фломастери, ручки, акварельні фарби, зошити на 12 аркушів у клітинку і косу лінійку, спортивний одяг, кросівки, змінне взуття — туфлі або босоніжки, ранець, щоденник.

ШКІЛЬНА ТА СПОРТИВНА ФОРМА:

Одними з найвитратніших пунктів є шкільна та спортивна форма. Для хлопчика ціни коливаються від 500 до 2000 грн — від покупки лише піджака, до комплектів у різній комбінації з піджака, штанів і жилетки. Шкільна сукня для дівчаток, у середньому затягне від 400 до 1500 грн. А додаткові атрибути — бантики для дівчаток — у середньому 50, «метелик» або краватка для хлопчика — близько 70 грн. Туфлі коштують у межах 400—600 грн. Спортивний костюм можна купити за 470—675 грн — це кофта на блискавці, штани і футболка чи толстовка на довгий рукав. Взуття (кросівки) можна знайти навіть за 300 грн.

РАНЕЦЬ:   

Невід’ємним атрибутом кожного першокласника є ранець. За хороший портфель потрібно віддати від 450 до 2000 грн. Можна знайти ранець і за 400 грн, але скільки він прослужить невідомо. Експерти також радять відмовитися від ранця, який носять на одному плечі, щоб уникнути викривлення хребта дитини. Продавці на ринку підтверджують, що батьки все частіше купляють ортопедичні ранці для своїх дітей. «Портфелі без ортопопедії коштують дешевше (приблизно 450 гривень) та інколи мають кращий вигляд. Проте батьки не звертають уваги на ціну, красу та забаганки, коли йдеться про здоров’я», — розповіла одна з продавчинь.

КАНЦЕЛЯРІЯ:

Нагадаємо, що у січні цього року, Міністерство освіти затвердило зміни на навчальний 2018 рік. Першокласники, які підуть до школи 2018 року, навчатимуться 12 років. Уже відбувається активне перенавчання і мотивація вчителів, а також вводяться нові освітні програми для найменших. Тому не поспішайте з покупками підручників — у кожній школі своя програма, зачекайте до 1 вересня та консультації вчителя.

Для першачків, не менш важливим шкільним приладдям, ніж портфель є зошити. Ціни на зошити вмістом 12 аркушів, коливаються від 2 до 5 грн. Звісно, зошити без ілюстрацій коштують значно менше, аніж з малюнками улюблених героїв і персонажів. Так, канцелярія з пенала і всієї атрибутики до нього: ручка, лінійка, ножиці, прості олівці, фломастери обійдуться, приблизно в 250 грн. Бо ціна лише на сам пенал стартує від 75 грн і до 450. Після цього потрібно звернути увагу на набори для творчості: кольорові олівці, альбом, фарби, пензлики, а також щоденник. На що доведеться викласти з кишені ще 300 грн. Тому, лише канцелярія коштуватиме, приблизно 550 грн.

Середній бюджет школяра цьогоріч, становить щонайменше 3500 — 4000 грн. Ця сума може варіюватися в залежності від якості і кількості куплених товарів.

Загалом цього навчального року зібрати дитину до школи батькам коштуватиме на 25% дорожче, ніж минулого — сума, якого становила близько 2900 грн. Проте є альтернатива. Аби заощадити, можна скористатися маркетплейсами — спеціальними інтернет-майданчиками, де можна зіставляти ціни з різних онлайн-магазинів і знайти максимально вигідну. До того ж багато продавців проводять розпродажі і акції в серпні. Ще одним вдалим рішенням для економії гаманця є оптова закупівля шкільних товарів у виробника. У будь-якому разі можливість зібрати дитину бюджетно є. Важливо не пропускати акції і стежити за цінами в інтернеті, адже там іноді можна знайти багато речей набагато дешевше, ніж у магазинах.

Ірина ПІЦЬ, Літня Школа Журналістики-2018
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments