Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

«Ніякої другої Угоди «Про розподіл продукції» не існує!»

Депутат Івано-Франківської обласної ради Юрій Романюк прокоментував «Дню» намір скликати позачергову сесію щодо угоди із Chevron
10 вересня, 2013 - 11:35
ФОТО З САЙТА RIAN.RU

Івано-Франківська обласна рада розгляне нову редакцію проекту угоди про розподіл продукції (УРП) між державою Україна, «Шеврон Юкрейн Б.В.» та товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська» при видобутку вуглеців на ділянці Олеська на позачерговій сесії 12 або 20 вересня. «Я вже підготував розпорядження на 12 число (вересня. — А.Д.). Але щойно отримав дзвінок від державної адміністрації про те, що вони просять дату змінити на 20 число. Я не знаю, в чому причина. Я призупинив вихід розпорядження і чекатиму письмового запевнення, заперечення, прохання про дату проведення сесії», — повідомив голова Івано-Франківської облради Василь Скрипничук під час засідання робочої групи з обговорення нової редакції проекту УРП в понеділок.

Він пояснив, що до нього звернулися 40 депутатів облради з проханням про скликання позачергової сесії облради на 12 вересня для розгляду питання про погодження проекту УРП з Chevron. І оскільки це більше третини всього складу депутатів облради, зазначив Скріпнічук, то, згідно з законодавством, він зобов’язаний призначити позачергову сесію.

Нагадаємо, як повідомляв «День», Івано-Франківська облрада 20 серпня відмовилася погоджувати запропонований проект УРП з Chevron і закликала уряд внести до нього зміни (деталі — в матеріалі «Удар по сланцевій революції наносить... Chevron» від 22 серпня 2013 року). Згодом прес-служба Мінприроди повідомила, що Chevron і уряд «пішли на поступки Івано-Франківській та Львівській облрадам за проектом УРП» і внесли поправки в... 35 пунктів. Як йдеться в листі Мінприроди від 29 серпня, оприлюдненому на сайті Івано-Франківської облради, вже повністю враховано 14 його пропозицій і зауважень, частково — 35.

«День» звернувся до депутата Івано-Франківської облради, який є членом робочої груп з питання вивчення тексту УРП з Chevron і розбив у порох попередній її текст, Юрія РОМАНЮКА за коментарем, і ось що ми отримали у відповідь:

«ДРУГА ВЕРСІЯ ТАК ЗВАНОЇ «УГОДИ» ПРО СЛАНЦЕВИЙ ГАЗ — ЦЕ ДРУГИЙ ТОМ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ ПРОТИ РЕЖИМУ»

Ніякої другої Угоди «Про розподіл продукції» не існує! Є лише друга, філігранніша, версія обкрадання народної власності (надр) та обкладання контрибуцією громади і території Івано-Франківської області на найближчі 50 років.

Міністр уряду цинічно і відверто брехав з високої трибуни обласної ради Прикарпаття майже півтора мільйонам громадян області про нібито надання області «...10 % від прибуткової продукції», в разі позитивного вирішення і погодження сесією цієї «афери». У новій редакції «угоди», як і в попередній її редакції, повністю відсутнє будь-яке письмове гарантоване право на отримання Івано-Франківською і Львівською областями хоча б якоїсь компенсації або долі, грошима чи вуглеводнями. Понад те, в Пояснюючій записці профільного міністерства категорично відмовлено області в будь-яких ілюзіях на отримання компенсаторів в зв’язку з нібито «...порушенням (у такому випадку) Бюджетного кодексу України»! Не більше, не менше!

А те, що розділом № 39 уряд, в порушення Конституції та законів України, національних інтересів, виключних економічних інтересів держави Україна, на найближчі 50 років зазначив про «Відмову від імунітету держави», то це відповідає законодавству держави? Яке відношення до нібито забезпечення України своїм власним газом має відмова від імунітету держави?

Область (депутати) не отримали (бо її не було і не має) обов’язкового висновку державної екологічної експертизи (на виконання статті 11 Закону України «Про розподіл продукції»).

Замовлену урядом позачергову сесію обласної ради не скликано головою ради, а ініційовано лише 40 цілком залежними від адмінресурсу депутатами, які відпрацьовують свій номер у списку провладних партій та їх сателітів, які їх висунули і провели у раду. Вони навіть не в змозі були назбирати 40 підписів серед свого середовища і люб’язно скористалися послугами щонайменше дев’ятьох «опозиційних» депутатів, з двох конкретних фракцій.

Фракція «Батьківщина» не прийматиме участі та не голосуватиме за погодження цієї так званої «угоди», в якій абсолютно відсутні національні інтереси держави України, інтереси області та громади Прикарпаття.

На наш погляд, всі вуглеводні та стратегічні копалини на території області в майбутньому повинні будуть видобуватися виключно в розрізі забезпечення і гарантованого дотримання беззастережних соціально-економічних інтересів всієї громади Прикарпаття.

Психологічна атака та відвертий тиск на опозиційних депутатів не принесе жодних позитивних результатів, як і урядовий шантаж про легалізацію цієї «угоди» через Верховну Раду, в обхід обласних рад, всупереч законодавству, шляхом його силової редакційної правки та змін.

Обговорення всього комплексу актуальних екологічних проблем, загроз та ризиків — окрема тема для дискусій.

Алла ДУБРОВИК, «День»
Газета: 
Рубрика: