Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

«Нова Верховна Рада складається з дуже потужного «будівельного» лобі»

В Українському клубі нерухомості заявили, що в найближчі пів року обсяги будівництва житла можуть скоротитися на третину
7 серпня, 2019 - 18:35
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

Таку думку висловила співзасновниця «Українського клубу нерухомості» Ольга Соловей. За її словами, новому очільнику Мінрегіонбуду разом з новою командою потрібен буде час для того, щоб ввійти в курс розпочатих реформ.

Окрім цього, не виключено, що через зміну влади значна кількість забудовників будуть змушені відкласти реалізацію власних проєктів на невизначений час.

Понад 30% проєктів по всій Україні, старт реалізації яких був запланований на III—IV квартал цього року, можуть бути відкладені через зміну керівництва профільного Міністерства. Стагнація на ринку будівництва може призвести до значних бюджетних недоотримань. У разі скорочення обсягів будівництва на 30%, держбюджету в цьому році недоотримає від 2 до 3 млрд гривень», — зауважила вона.

Соловей наголосила, що наразі українському ринку будівництва дуже важливо розуміти, чи продовжуватимуться розпочаті реформи, особливо в царині реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції та впровадження жорстких і водночас необхідних обмежувальних норм щодо будівництва в щільно забудованих житлових масивах, у центральних частинах українських міст.

На її погляд, новий очільник Міністерства, перш за все, повинен бути призначений не за партійним принципом, а за рівнем фахової підготовки, розуміння проблем ринку та його спроможності продовжувати розпочаті реформи.

«Нова Верховна Рада складається з дуже потужного будівельного лобі. Проте зараз існує багато сумнівів щодо того, чи лобіюватимуть народні обранці інтереси галузі, чи зосередяться виключно на інтересах власного бізнесу. Саме тому і новий профільний міністр, і голова парламентського комітету мають бути поза великим бізнесом, але фахівцями ринку», — сказала вона.

Соловей звернула увагу на те, що на ринку будівництва житла існують побоювання щодо згортання розпочатих реформ.

«Ринок міг запропонувати Президенту кілька кандидатів — незаангажованих фахівців, що мають досвід, хист та змогли б взяти на себе відповідальність за реформування будівництва. Ринок навряд чи готовий до політичних намісників, далеких від галузі, що виконуватимуть лише чиїсь вказівки та працюватимуть задля вузькокорпоративних цілей», — підсумувала Соловей.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ