Єдина ознака, за якою пізнаємо народ, до того ж ознака незамінна й остаточна – єдність мови
Олександр Потебня, видатний український мовознавець, філософ, доктор філології, професор

ОСББ тепер можуть найняти жек

«Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» розширив коло учасників конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку
14 червня, 2016 - 10:10

Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» не передбачає припинення діяльності жеків. Він надає можливість співвласникам змінити обслуговуючу компанію, дає право обирати, хто управлятиме будинком. Про це сказала заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики — начальник управління житлової політики Мінрегіону Світлана Старцева під час наради з реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Тож рішенням зборів власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку можуть обрати нового управителя або ж передати будинок в управління жеку, яке його обслуговувало.

Як зазначила Старцева, проект Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку найближчим часом буде затверджено наказом Мінрегіону та надіслано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, відповідно до Закону України «про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено ОСББ, не визначилися з формою управління будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, якого призначає на конкурсних засадах виконавчий орган місцевої ради, на території якої розташований будинок.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ