Терпіть кайдани – то всесвітський сором, забуть їх, не розбивши, – гірший стид.
Леся Українка, українська письменниця, перекладачка, культурна діячка

Пріоритет – тваринництву

У проекті бюджету на 2018 рік передбачено 2,3 млрд гривень на державну підтримку сектору — заступник міністра Мінагрополітики
28 листопада, 2017 - 11:49
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Сьогодні більшість великої рогатої худоби утримується господарствами населення — майже 66%, і лише 34% припадає на сільськогосподарські підприємства. Це є стримуючим фактором для виробництва та експорту високоякісної яловичини. З метою розвитку галузі тваринництва в Україні необхідно працювати над її новою структурою. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час Ukrainian beef congress у межах виставки Ukrainian Food Expo, повідомляє www.kmu.gov.ua.

«Сьогодні для нас розвиток тваринництва в Україні є одним із пріоритетних напрямків. Тому в проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» Мінагрополітики передбачено 2,3 млрд гривень на державну підтримку цього сектору. Але розвиток галузі має бути комплексним. Необхідно створювати базу для підтримки довгострокових проектів, тому що сектор відгодівлі ВРХ та виробництва яловичини не є інвестиціями одного року окупності. А закупівля та реалізація телят та молодняку ВРХ у населення, яка переважає на сьогодні в Україні, не є оптимальною формою бізнесу для галузі тваринництва», — зазначила Ольга Трофімцева.

Вона додала, що державна підтримка буде спрямована на три ключових напрями: здешевлення вартості будівництва чи реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, здешевлення кредитів на таке будівництво та розвиток генетики та селекційної справи.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ