Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?
Йосип Сліпий, первоієрарх Української Греко-Католицької Церкви, верховний архієпископ Львівський і митрополит Галицький, кардинал, визначний церковний і науковий діяч

Про три ключові протиріччя

Бізнес наполягає на гармонізації законодавства у працевлаштуванні іноземців
15 серпня, 2018 - 10:51

З 1 червня 2018 року набула чинності постанова №322 від 25 квітня 2018 року, яка створює законодавчу колізію при оформленні посвідки на тимчасове проживання для іноземців в Україні. Йдеться про три ключові протиріччя.

Так, в новій редакції Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (від 29 квітня 2018 року) посвідка на тимчасове проживання видається міграційною службою протягом 10 днів. Відповідно ж до постанови КМУ №322, цей період збільшується до 15 днів. Також існує відмінність в тому, що за законом документи на продовження дії посвідки потрібно подавати не пізніше ніж за 10 днів до завершення її дії, а згідно з постановою — не пізніше ніж за 15 днів.

Крім того, відповідно до закону документи на отримання відповідної посвідки можуть подаватись представником за довіреністю від іноземця, про що в постанові не сказано. Відповідно до постанови запроваджується ID-картка іноземного громадянина, що міститиме біометричні дані працівника, тому виключає можливість подачі документів за довіреністю. Бізнес підтримує оновлення та автоматизацію процесів. Однак важливо забезпечити наявність технічного обладнання. А вже опісля вводити зміни, щоб причиною відмов у отриманні посвідки не став виключно брак технічних можливостей.

Також у законі йдеться про те, що працівник міграційної служби, який отримав документи від іноземця, має видати опис прийнятих документів із підписом і зазначенням дати. Постановою така норма не закріплена. Існують побоювання, що це може створювати можливості для недобросовісних маніпуляцій.

«На сьогодні ринок праці в Україні потребує якісних спеціалістів. Ми в Європейській Бізнес Асоціації говорили про це неодноразово. За попередніми підрахунками, кількість трудових мігрантів-українців за кордоном налічує близько 5 млн. Тож виникає ситуація, коли наші люди їдуть працювати з країни, а якісні закордонні спеціалісти мають пройти довгий бюрократичний шлях, щоб влаштуватись у нас на роботу. Будемо чесними. Нам необхідно працювати над створенням якісної міграційної політики. Особливо, важливо розробити та впровадити зрозумілі правила. Від цього виграє як бізнес, так і держава», — наголосила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

На думку Європейської Бізнес Асоціації, при оформленні посвідок на тимчасове проживання потрібно керуватись в першу чергу законом, а до постанови № 322 слід внести зміни, щоб законодавчі норми були узгоджені між собою. Крім того, постанова, як підзаконний акт, не може суперечити закону, який має вищу юридичну силу.

Бізнес закликає уряд взяти вище викладене до уваги. Щоб законодавство виконувалось, воно має бути максимально однозначним та зрозумілим.

Підготувала Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments