Мисляча і працююча людина є мірою всього. Це величезне планетне явище.
Володимир Вернадський, науковець і філософ, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу, ноосферу, космізм

Санкції... «змило дощем»

«Украерорух» пояснив появу російських літаків у небі над Волинською та Закарпатською областями поганою погодою
4 серпня, 2016 - 11:02

Учора правозахисники з Центру громадянських свобод запускали у небо над столицею паперові літачки на честь 33-річного в’язня Кремля Валентина Вигівського. Чоловіка викрали з окупованого Криму, насильно відвезли до Росії і засудили до 11 років за... шпигунство. «Шпигуноманія», майже як у 30-ті минулого століття, — звична практика сучасної Росії, каже правозахисниця Марія Томак.

А в той час над Волинською та Закарпатською областями, попри заборону перетинати український повітряний простір, курсували російські літаки. В Державному підприємстві обслуговувавання повітряного руху України («Украерорух», Бориспіль) пояснили цей «факт несприятливими погодними умовами».

Відповідно до пояснення «Украероруху», яке ДП розмістило на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук», рішенням Ради безпеки польотів Державної авіаційної служби України (протокол засідання, затверджений 9 грудня 2015 року) можливе надання одноразових дозволів на вхід у повітряний простір країни в разі крайньої необхідності всім повітряним судам, включаючи ті, які зареєстровані в Російській Федерації. А це:

• в разі аварійної ситуації з повітряним судном;

• загрози життю осіб на борту повітряного судна;

• обходу небезпечних явищ погоди (якщо обхід без входу до повітряного простору України може призвести до аварійної ситуації);

• перевантаження секторів обслуговування повітряного руху суміжних країн та інших ситуацій, під час яких стає очевидним, що вхід до повітряного простору України дозволить уникнути тяжких наслідків для осіб на борту повітряного судна.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: