Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Щоб віддати, треба позичити

Кабмін затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом на 2019—2022 роки
5 червня, 2019 - 18:05

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України.

«5 червня Кабінет Міністрів затвердив Середньострокову стратегію управління державним боргом на 2019 — 2022 роки — основоположний документ для ефективної реалізації боргової політики, що визначає основні цілі, завдання та заходи з управління державним боргом», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що стратегія розроблена з урахуванням макроекономічних прогнозів і завдань бюджетної політики та спрямована на поступове досягнення на кінець 2022 року відношення обсягу державного боргу до ВВП на рівні не більш ніж 43%.

5 ЧЕРВНЯ 2019 Р. ЗАСІДАННЯ КАБМІНУ

 

«Після свого пікового значення в 69,2% у кінці 2016 року, держборг у відсотках до ВВП знизився до 52,3% на кінець 2018 року. Цей індикатор є одним із ключових для інвесторів, адже показує здатність країни повертати борги. Це також свідчить і про зменшення боргового навантаження на бюджет країни», — наголосила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Відповідно до тексту документа, стратегія з управління держборгом покликана продовжити таку динаміку.

Реалізація завдань Стратегії включає такі ключові заходи:

— збільшення частки держборгу в національній валюті;

— залучення іноземних інвесторів до інвестування в гривневі ОВДП;

— подовження середнього терміну до погашення державних цінних паперів та забезпечення рівномірного графіка погашення держборгу;

— здійснення операцій із активного управління держборгом для зменшення пікових навантажень на бюджет та стимулювання попиту на державні цінні папери;

— проведення роботи з забезпечення повноцінного доступу України на міжнародний ринок капіталу;

— подальше вдосконалення політики управління держборгом, шляхом створення та ефективного функціонування Агентства з управління державним боргом із використанням найкращих світових практик;

— збільшення довгострокового пільгового фінансування шляхом розширення співпраці з міжнародними фінансовими організаціями (зокрема, Світовим банком, МВФ, ЄБРР, ЄІБ) та країнами-партнерами.

Упровадження середньострокової стратегії управління державним боргом на 2019 — 2022 роки, впевнені в Мінфіні, дасть змогу збільшити рівень прозорості політики управління державним боргом та підвищити її ефективність.

Нагадаємо, на 30 квітня 2019 року державний та гарантований державою борг України становив 2,12 трлн грн, або 79,82 млрд доларів. За даними голови ради Національного банку України Богдана Данилишина, в червні-серпні 2019 року Україні потрібно буде виплатити 1,8 млрд доларів зовнішніх боргів, у вересні — 1,7 млрд доларів.

Нагадаємо, на початку року Міністерство фінансів затвердило Програму управління державним боргом на 2019 рік. Як зазначається в документі, на 2019 рік заплановано фінансування державного бюджету за допомогою широкого спектру боргових інструментів на загальну суму 345,9 млрд грн.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ