Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Смартфони витісняють ноутбуки

Кількість користувачів цих мобільних пристроїв в Україні вже сягнула 85%
3 серпня, 2018 - 12:13
ФОТО YAMOBI.RU

За результатами дослідження GfK, за перше півріччя 2018 року кількість користувачів смартфонів у нашій країні сягнула 85%. Тоді як у минулому році в Україні було 82% користувачів смартфонів. При цьому за статистикою кожен споживач у середньому має 3—4 гаджети. Вивчення процесу вибору і покупки товарів українцями показало, що 50% людей шукали інформацію про товар зі смартфонів, і внаслідок, 43% зробили замовлення за допомогою мобільного телефона.

Понад половина покупок здійснюється українцями через спеціально встановлені додатки. За даними GfK, найпопулярнішими серед них вже котрий рік залишаються olx.ua і aliexpress.com. Аналітика додатку OLX свідчить про те, що за останні півроку кількість його користувачів зросла на 14% і становить 5,6 млн.

Серед них 4,4 млн використовують Android. За 6 місяців ця цифра збільшилася на 18%. Інші 1,2 млн сидять на iOS. Темпи зростання завантажень серед власників айфонів становлять 3%. Однак спостерігається стабільна динаміка, супутня зростанню всього ринку, кажуть аналітики.

За даними аналітиків, 2011 року українці витратили на телефони, смартфони, ноутбуки та планшети 13,8 млрд грн, а до 2017-го ця сума зросла майже вдвічі — до 30,7 млрд грн. При цьому з 2015-го попит на ноутбуки залишається майже незмінним, а продажі смартфонів за цей час зросли вдвічі. Експерти особливо виділяють 2015 рік, коли ринок гаджетів максимально просів через коливання курсу гривні.

Навіть у кризовий рік частка смартфонів на ринку продовжувала зростати. 2015-го було куплено майже 6 млн пристроїв: близько 3 млн смартфонів, 1,5 млн мобільних телефонів, 480 тис. ноутбуків і 800 тис. планшетів. У 2016 та 2017 роках попит на мобільну техніку зріс. В основному — за рахунок продажів смартфонів. Попит на ноутбуки майже не змінився, а на мобільні телефони та планшети — незначно знизився.

Цікаво, що при цьому українці не вимогливі до техніки. За даними компанії MOYO, набір характеристик середньостатистичного смартфона в кишені українського покупця виглядає наступним чином: від 2 до 16 ГБ пам’яті, екран 5 дюймів, камера на 12 Мп, пластиковий корпус чорного кольору і цінник до 5 тис. грн.

Такі параметри відповідають більшості телефонів, що були продані протягом перших 6 місяців 2018 року. При цьому ринок ґаджетів дуже поляризований. Майже половина всіх смартфонів в Україні купується з розряду «дешево і сердито». Лише близько 10% приходиться на дорогі флагманські моделі. Така незбалансованість дає середню ціну в 7,2 тис. грн. Тоді як 2017 року, кажуть у компанії MOYO, «середня» вартість придбаного смартфона становила 5,1 тис. грн.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments