Якщо ми вирішимо всі проблеми світу, але провалимо вирішення освітніх проблем, наші діти зруйнують те, що ми їм заповіли.
Томас Джефферсон, 3-й президент США, один з авторів Декларації незалежності США

ТОП-5 спеціальностей,

на які перенавчаються люди старше 45 років
4 серпня, 2016 - 10:59
ФОТО З АРХІВУ "ДНЯ"

За допомогою ваучера на безкоштовне навчання від служби зайнятості українці в переважній більшості опановують професію психолога та соціального працівника. Про це заявив виконуючий обов’язки голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко.

«Кожен охочий віком старше 45 років, звернувшись до центру зайнятості, може безкоштовно перенавчатися в будь-якому навчальному закладі країни. Так званий квиток на безкоштовну освіту ми видаємо, якщо людина має понад 15 років страхового стажу і ще не вийшла на пенсію. Така послуга існує для підвищення конкурентоспроможності людей цієї вікової групи на ринку праці. Крім них, ваучер можуть отримати й звільнені з військової служби учасники АТО, які мають інвалідність. Так-от, цікаво, що найчастіше люди опановують професію психолога, на другому місці — спеціальність соціального працівника», — цитує слова Кравченка прес-служба ДСЗ.

За словами в. о. голови ДСЗ, віднедавна стала користуватись попитом професія сестринської справи — вона третя за запитами з початку року.

У кінці переліку ТОП-5 найпопулярніших професій, які можна опанувати за допомогою ваучера на освіту, — спеціальності «менеджмент» та «куховарство». Популярними є також спеціальності газозварювальника, спеціаліста з фізичної реабілітації, кондитера та авторемонтника.

Також у прес-службі ДСЗ відзначили, що отримати ваучер можна в будь-якому центрі зайнятості. А обирати навчальний заклад можна серед професійно-технічних та вищих навчальних закладів, установ та організацій, які мають відповідну ліцензію.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання й не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму (відповідно до чинного Бюджетного кодексу — 14 960 гривень). Кошти надає Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України, і повертати їх не потрібно. Якщо ж в обраному клієнтом закладі навчання коштує більше, він може самостійно оплатити різницю.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ