Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Три роки і... один день

Як вибори помирили Петра Порошенка з Володимиром Гройсманом, який 14 квітня відзначив третю річницю свого прем’єрства
15 квітня, 2019 - 18:36

«Грабіжницька організація МВФ вимагає від України 3% хабара, — заявив Петро Порошенко під час зустрічі з представниками бізнесу, яку організувала Європейська Бізнес Асоціація. — Вони також наполягають на монополізації на видобуток сланцевого газу, чого ми точно не можемо допустити. Вони, міжнародні фінансові організації, хочуть, щоб ми скоротили на 50% виробництво сільськогосподарської продукції. Вимагають відкриття сховища ядерних відходів у Чорнобильській зоні та розширення цього сховища на територію всієї Київської області». Він продовжив монолог про «диктат Заходу», який «переходить всі мислимі та немислимі межі. Як ми цьому будемо протидіяти? Так, пане міністре фінансів. І нарешті, покінчіть з борговою залежністю! Це мій наказ вам!» — закінчив Петро Порошенко і...розсміявся. Зал аплодував Президенту і теж розсміявся.

«Якось так, за словами Президента, виглядає зовнішня політика в серіалі «Слуга народу». Порошенко відзначив, що не знає, чи такої ж думки його опонент — кандидат у президенти України Володимир Зеленьский, бо він ... «наче рівняння з багатьма невідомими», а його кампанія нагадує «німе кіно», відзначив Порошенко.

«У мене є твердий намір виграти президентські вибори», — сказав він. Також Президент додав, що робить для своєї перемоги все, що необхідно.

У разі перемоги на виборах-2019 Петро Порошенко пообіцяв  дбати про умови ведення бізнесу.

«Пригадайте ситуацію 2014—2015 років, коли катастрофа здавалася майже незворотною... Але нам вдалося зупинити панічне падіння гривні. Наші опоненти не вірили, що курс гривні до долара буде меншим за 40. А зараз Bloomberg називає гривню однією з найміцніших валют на пострадянському просторі», — сказав Порошенко.

За його словами, це вдалося зробити завдяки командній роботі Адміністрації Президента, уряду і комітетів парламенту. Порошенко звернув увагу на зростання позицій України в рейтингах легкості ведення бізнесу і сприйняття корупції. Ключовою у цих результатах є дерегуляція, вважає президент України і кандидат на цю посаду.»Ми йдемо шляхом дерегуляції. У березні уряд скасував понад 140 застарілих регуляторних актів. Якщо я буду переобраний, то гарантую збереження спрощеної системи оподаткування для малого бізнесу... Силовики мають бути усунуті від впливу на бізнес. Закриття економічних підрозділів має зачепити і СБУ, і МВС, і прокуратуру», — обіцяє Порошенко.

Також Президент України Петро Порошенко заявив, що розраховує, що Верховна Рада ухвалить законопроект про Національне бюро фінансової безпеки.

«Безумовно, наші зусилля «маски-шоу стоп» та інші сьогодні значно обмежили їхні можливості (вплив силових структур на бізнес. — ІФ), але, на жаль, вони не ліквідовані. Тому законопроект про Національне бюро фінансових розслідувань прийнятий до розгляду, і я впевнений, що він також буде ухвалений парламентом», — сказав Порошенко на зустрічі з представниками бізнесу в понеділок у Києві.

Він також анонсував презентацію концепції Служби безпеки України, яка виключає будь-який вплив СБУ на бізнес.

«Але лише разом зняття таких функцій і в МВС, і в прокуратури. Нічим вони один від одного не відрізняються. Більше того, скоординувались і ходять колом», — зазначив президент.

Після Порошенка слово взяв прем’єр Володимир Гройсман. І з цього місця, власне, почалося чи не найцікавіше. По-перше, риторика прем’єра. Ще півроку тому про стосунки Гройсмана та Порошенка у ЗМІ писали як «напружені». І сам Гройсман цьому відверто підігрував, здружившись із представниками Народного фронту. А рік тому, до другої річниці свого перебування на посаді глави Кабінету Міністрів України (14 квітня), Гройсман писав у «Твіттері»: «Очолювати уряд протягом двох останніх років було непросто, бо доводиться не тільки боротися з проблемами, а й з постійним протистоянням».

А, здавалось би, яке протистояння?!  «Людина Президента», — так писали ЗМІ про призначеного на посаду прем’єра Гройсмана два роки тому, а західні політики в кулуарах владних кабінетів «хитали головою» і вказували на «ризик монополізації влади»... Хоча вже тоді на етапі призначення і формування Кабміну уважний читач міг побачити переконливий сигнал, що Порошенку з Гройсманом-прем’єром буде непросто. Пригадуєте, як в ЗМІ просочились чутки про умови, які виставляв Гройсман до свого призначення? Самостійне формування команди — було чи не ключовим. Але квоти тоді таки перемогли «дружбу». Гройсману віддали лише декілька крісел.

Натомість учора Володимир Борисович підтримав наміри президента щодо реформ у другу каденцію в разі перемоги. Серед позитивів він назвав реформи освіти і медицини. Пообіцяв працювати на входження в ТОП-50 рейтингу Doing Business.

А по-друге, прем’єр підкреслив, що великий бізнес втратив сьогодні свій вплив на владу в Україні. За словами Гройсмана, більше на Верховну Раду та Кабмін сьогодні впливають малі та середні підприємці через бізнес-асоціації й такі зустрічі, як вчорашня. Прем’єр повністю задоволений діалогом. Хоча Гройсман визнав, що з 35 законів, які були напрацьовані з бізнесом, було ухвалено лише треть.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ