Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

«У ВРУ – день роздачі «пряників»

Як у парламенті приймали зміни до Податкового кодексу
25 грудня, 2015 - 13:01
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Вже зранку було зрозуміло — відкоректований урядом документ, навряд чи  просто вдасться проштовхнути через Раду. Це підтвердилося після виступу голови парламентського комітету з питань податкового та митного законодавства Ніни Южаніної, яка озвучила з  трибуни  всі правки до законопроекту № 3688 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році». Зокрема, вона розповіла, що  Мінфін запропонував збільшити  акциз на пиво на 100%, горілку — 50%, знизити ренту на видобуток енергоресурсів, піти на компроміс у  змінах оподаткування АПК (рослинництво отримає з нового року тільки 15% від зібраної суми від  спецрежиму ПДВ, а тваринництво — 80%, решта галузей — 50%, остача коштів  надходитиме до бюджету). 

«Там  інтереси, пов’язані не зі здоров’ям,  а з конкретними підприємствами, — говорить член парламентського комітету  з питань податкової та митної політики  Олександр Кірш. — Сьогодні — день роздачі «пряників»... Міністр  фінансів все всім дає, хто скільки  попросить. Це буває  один раз  в році, коли треба прийняти  податкові зміни, аби не зірвати бюджет».

Кірш каже, що  Мінфін «завалив процес прийняття Кодексу»: дав гроші на його розробку приватній компанії, потім схаменувся і намагається за 2 тижні зробити продукт,  який мали робити ще півроку тому. Зрештою, це у Мінфіну вийшло! Рада підтримала його законопроект, хоча й з поправками. Ціну цих «пряників» для країни дізнаємось вже у наступному році.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments