Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

Україна починає. I?..

Світовий трейдер сировини Trafigura придбав близько треті виставленого на електронні торги газу
19 травня, 2017 - 12:49

У четвер на торговельному майданчику Української енергетичної біржі відбулися чергові електронні біржові торги природним газом. Свій червневий ресурс продавав один із провідних приватних газодобувачів країни — Полтавська газонафтова компанія. На торги було виставлено 14,5 мільйона кубометрів газу. За них вели боротьбу 24 компанії, причому їхні заявки перевищили пропозицію майже в 6 разів. Це зумовило високу конкуренцію: за деякими лотами учасники зробили понад 30 кроків на підвищення ціни.

У результаті весь виставлений об’єм природного газу було реалізовано за середньозваженою ціною понад 6,83 тисячі гривень за тисячу кубометрів, що більш ніж на 5% вище за стартову ціну торгів. Загальна вартість реалізованого ресурсу становила 99,045 мільйона гривень.

«На сьогоднішніх торгах ми були приємно здивовані не лише присутністю великого світового гравця — компанії «Трафігура», але й загальними результатами. Для нас, а також для всього ринку — це доволі позитивний сигнал, адже за такої умови можна гарантувати, що торги проходять прозоро і високоефективно», — сказав «Економічній правді» комерційний директор ПГНК Дмитро ПОДДУБНИЙ. За даними ЕП, компанія Trafigura купила близько 30% виставленого ресурсу. Це була не перша її перемога в Україні. У квітні вона вже вигравала лот ПАТ «Укртрансгаз» (за 1,35 мільярда гривень) на постачання у квітні — грудні 2017 року 218 мільйонів кубометрів.

Поки невідомо, як розпорядиться світовий трейдер придбаним у нашій країні газом. Він може поставити його на експорт по українській ГТС, а може продати українським підприємствам. «День» запитав у екс-міністра енергетики й одного з фанатів та організаторів електронних торгів українським газом Сергія ЄРМІЛОВА: поява на українських газових торгах компанії Trafigura і купівля нею третини виставленого газу — це для нас перемога? Єрмілов не висловив із цього приводу особливої радості. «Повинен ринок запрацювати, — сказав він, — а потім ми подивимось — це перемога чи ні».

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments