У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Україна зберегла контроль на ринку пестицидів

Верховна Рада проголосувала законопроект Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва без скандальної поправки №72
11 липня, 2018 - 19:27
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Учора — 10 червня 2018 року — Верховна Рада прийняла Закон «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Документ передбачає суттєві штрафи для виробників за порушення процедури маркування органічної продукції, а також — запускається реєстр органічної продукції, про що днями повідомляв «День».

Крім того, органічний закон удосконалює засади правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізує законодавство України до законодавства Європейського Союзу в зазначеній сфері.

Але не менш важливим є норма, яка не увійшла в текст законопроекту, зазначають в Асоціації тваринників України. Адже законодавець таки прийняв проект закону без правки №72, яка передбачала скасування для завезення пестицидів до України їх обов’язкової державної реєстрації в країні, де вони виробляються! 

Саме проти цієї правки свого часу рішуче виступила Асоціація тваринників України разом із ГС «Українська промислова асоціація захисту рослин», Всеукраїнською екологічною лігою, Українською Бізнес Асоціацією.

«Ми рішуче виступали проти того, щоб в Україну дозволили ввозити несертифіковані міндобрива, — прокоментувала голова АТУ Ірина Паламар. — Ми та наші діти повинні жити в цивілізованій країні, дихати чистим повітрям і споживати безпечні продукти. Сьогодні ця проблема стоїть гостро. Через використання фермерами неякісних міндобрив незрозумілого походження в країні масово гинуть бджоли, труяться корови на пасовищах, і навіть люди. Це величезний удар не лише по економіці країни, а й передусім по здоров’ю нації. Не секрет, що міжнародні компанії мають великий об’єм вироблених пестицидів, які, за результатами виявлення їх шкідливої післядії, були заборонені в їхніх країнах. Онак зберігання та утилізація таких пестицидів є дорогим тягарем, тож міжнародні компанії шукають будь-які можливі шляхи заощадити та не нести великих збитків. І якби вдалося протягнути дозвіл на їх ввезення, то це призвело б до неминучої екологічної катастрофи в Україні».

6 червня Асоціація тваринників разом із зазначеними організаціями звернулися з офіційними листами до народних депутатів України, Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин із проханням не підтримувати правку номер 72 до проекту закону про органічне виробництво № 5448-д від 30.03.2018 р. (в редакції до другого читання).

Адже правка №72 до проекту №5448-д від 30.03.2018 р. повністю дублює зміст законопроекту №6606 від 21.06.2017 р. «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України (Підпункт 1 пункту 1), який, по суті, дає можливість ввозити до України незареєстровані і несертифіковані міндобрива.

Даний проект тоді викликав багато критики й обурення громадськості. Він шість разів був включений до порядку денного сесії Верховної Ради України, але так і не був розглянутий.

Нагадаємо, що 8 лютого 2018 р. у прес-центрі Інформаційного агентства Інтерфакс-Україна відбулася прес-конференція на тему «Аграрне лобі парламенту готує українців до генетичних експериментів над собою. Законопроект 6606».

Також 23 травня 2018 року у стінах Верховної Ради України відбувся круглий стіл «Вплив неконтрольованого ринку пестицидів на екосистему України», за участю профільних організацій, народних депутатів України, представників державних органів, на якому було наголошено на негативних ризиках прийняття законопроекту №6606 від 21 червня 2017 року. Асоціація тваринників України тоді також взяла участь у круглому столі і рішуче виступила проти правки №72, яка дає дозвіл на ввезення в Україну несертифікованих пестицидів.

Мінінфраструктури України пропонує дзеркальні санкції за обмеження РФ судноплавства в Азові

Росія навмисне створює перешкоди для суден, що прямують до українських портв Азовського моря, це питання слід розглянути на засіданні Ради національної безпеки і оборони України (РНБО), запровадити українські дзеркальні санкції та ініціювати міжнародні санкції, вважає міністр інфраструктури України Володимир Омелян. «Ми фіксуємо з квітня цього року регулярні догляди з метою зупинки всіх суден, що прямують до Маріупольського і Бердянського морпортів. Ми розуміємо, що РФ робить це навмисне, щоб змусити судновласників змінювати маршрути. Україна має вжити дзеркальних заходів», — заявив він. Омелян повідомив, що міністерство надало свої пропозиції, це питання розглянули в середу на засіданні Кабінету Міністрів, проте його має бути порушено на рівні РНБО для ефективнішої реакції, зокрема міжнародної. «Ми вчора обговорювали цю ситуації в Страсбурзі з європейськими й американськими колегами. Здається, мають бути накладені щонайменше мінімум санкції з боку ЄС та інших країн на російські порти, які розташовні в басейні Чорного моря», — сказав міністр.  За даними Мінінфраструктури, в період з 29 квітня по 9 липня 2018 року спецпідрозділи РФ затримали для догляду 93 судна, не пояснюючи причин.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments