Не можна, мабуть, інакше, як тілько горем та бідою довести людей до розуму.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Українські виробники одягу залишилися без тканин

Експерт: «Якщо труднощі розмитнення товарів в Одесі триватимуть до серпня, постраждають осінні колекції»
14 червня, 2016 - 11:17
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Через складнощі на Одеській митниці, яка фактично припинила розмитнення вантажів, українські виробники одягу залишилися без сировини й уже зараз вимушені частково припиняти роботу своїх швацьких цехів. Про це повідомила директор з маркетингу інтернет-магазину одягу й взуття LeBoutique Юлія Шилова.

«Українські виробники зазвичай шиють невеликими партіями. Станом на сьогодні ходових тканин немає вже понад два тижні. Тому всі швейники, щоб не простоювати й не втрачати продаж і гроші, з початку літнього сезону скуповують усе, що є в наявності, навіть непопулярні тканини й старі залишки. Якщо ситуація триватиме, то літній асортимент буде не дуже різноманітним», — повідомляє Юлія Шилова.

За її словами, якщо труднощі розмитнення товарів в Одесі триватимуть до серпня, постраждають осінні колекції, оскільки постачальники не зможуть забезпечити модну палітру. До того ж сезонні колекції від національних виробників ризикують з’явитися пізніше звичайного.

«Ми теж зіткнулися з дефіцитом тканин, коли формували закупівлю для пошиття одягу під власною торговельною маркою. Ми відібрали декілька тканин, але через тиждень у продавців з двох контейнерів не залишилося нічого», — констатує Шилова.

Водночас у системної роздрібної торгівлі великих проблем, пов’язаних з нинішньою ситуацією на Одеській митниці, не буде.

«Системний роздріб ввіз літні колекції давно, і дефіцит пропозиції їм не загрожує. Але якщо проблеми на Одеській митниці затягнутися ще на кілька тижнів, то частково під загрозою опиниться осіння колекція — вона може з’явитися пізніше. Крім того, слід розуміти: якщо на митниці реально пішла боротьба з контрабандою, то ціни в багатьох ритейлерів зростуть на 20—30%», — резюмує Шилова.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: