У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

«Усміхнені» яблучка

Як фермер на Вінниччині вирощує фрукти з зображенням смайлика
21 серпня, 2018 - 16:21

Яблука, які «усміхаються», на продовольчих ринках Вінниці вже назвали трендом цьогорічного фруктового сезону. Вартість одного «смайлика» становить шість гривень, але від покупців немає відбою. Солодкий, соковитий фрукт, що покращує настрій, вподобали і діти, і дорослі.

Вирощує диво-фрукт із зображенням смайлика фермер Олег ГЛАДЬКО. Під яблуками має 40 гектарів. Торік через пізні морози яблуневий сад урожаю не приніс, усе померзло. Цього року, щоб «відбити» затрати за два роки, довелося вдатися до експериментів. «Старша з креативу», як каже фермер, його дружина Надія Вікторівна. Саме їй належить ідея створити незвичні яблука, які нині користуються серед покупців великим попитом.

«Цього року ми маємо дуже гарний урожай, але ціни на яблука немає. Собівартість кілограма становить 4,50 гривні, а приймають по п’ять. У нас яблука гарні, якісні, не пластмасові, шкода за безцінь віддати, — зізнається пані Надія. — Коли плоди почали дозрівати і наливатися, я згадала про дивні квадратні кавуни в Японії. Але хотілося зробити щось цікаве для дітей. На думку одразу спав смайлик. Замовили на місцевому підприємстві наклейки-трафарети і почали клеїти їх на яблука. Перший раз не вийшло, бо яблука наливалися, а наклейки залишалися і псували фрукт. Тому вдруге замовили наклейки з матеріалу, який розтягується, — росте яблуко і наклейка разом із ним. Дітям наші яблука подобаються. Вони їх і цілують, і фотографуються з ними. Домашні і соковиті набагато корисніші, аніж заморські банани та апельсини».

Агроном фермерського господарства Руслан ЗАЇКА каже, що працівники виклеїли 10 тисяч наклейок, уже замовили ще одну партію. Найкраще для нанесення трафаретів підходять червонобокі такі сорти, як Хоней Крісп, Чемпіон чи Лігол.

«Для того, щоб отримати зображення, на фрукт наносять наліпки, коли плоди ще не мають рум’яних боків. Наліпка залишається на яблуці кілька днів, якраз у той період, коли воно «засмагає». Потім її можна наклеїти на інший фрукт, якщо зіпсована — викидаємо», — ділиться секретами агроном.

Ходити серед яблуневого саду з поганим настроєм — неможливо. Куди не подивися, скрізь визирають тисячі яблук зі смайликами. Наступного року господарі обіцяють зробити «усміхненими» ще й груші та сливи. Але на цьому експерименти не завершуються. Щоб збільшити попит на свою продукцію, пані Надія вже вивчає методи вирощування фруктів у пляшках, причому різних за формою.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниччина
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments