Хто забуває уроки історії, приречений на їх повторення
Джордж Сантаяна, американський філософ і письменник іспанського походження

«Я вже дав нашим послам доручення...»

Павло КЛІМКІН: Україна має юридичні механізми, щоб змусити «Газпром» виконати рішення Стокгольмського арбітражу
6 березня, 2018 - 10:32
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Про це вчора заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. «За правилами арбітражу, вони («Газпром». — Ред.) мають виплачувати (суму компенсації) одразу. Вони вже порушили правила арбітражу. Вони також порушили правила арбітражу, заявивши про розірвання контрактів (з «Нафтогазом». — Ред.), оскільки це неможливо з юридичної точки зору... Тому будемо тиснути. Не забувайте — у нас є Нью-Йоркська конвенція щодо виконання рішень арбітражу. Якщо Росія не буде виконувати, підемо в суди — підемо в Нью-Йорк, підемо в Лондон, підемо в усі країни. Я вже дав нашим послам доручення дивитися на активи «Газпрому» по всій Європі. Вони там акуратно все рахують, ми зараз з Мін’юстом говоримо, тобто у нас є система. Вистрибнути від виконання рішення арбітражу зараз «Газпрому» вже не вдасться», — сказав Клімкін.

За його словами, нинішня ситуація з поставками російського газу в Україну, яку вже вирішено, докорінно відрізняється від тієї, яка була у 2006 і 2009 роках. Клімкін зауважив, що тоді всі вважали, що «це серйозно», але історія повторюється двічі: спочатку у вигляді трагедії, а потім у вигляді комедії.

«Тобто «Газпром» влаштував комедію, і це дуже добре зрозуміли в Брюсселі, в Берліні і в усіх європейських столицях. Ми одразу ініціювали наш механізм (раннього попередження в енергетичній сфері. — Ред.) за Угодою про асоціацію, просили скликати тристоронній формат (Україна, ЄС і Росія. — Ред.), але Росія не захотіла. Вона просто боїться того, що ми пред’явимо всі ці докази», — наголосив міністр.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments