Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

Як осучаснять пенсії

Страховий стаж становитиме 25 років, а той, якого бракує (не більше 5 років), можна буде купити
18 травня, 2017 - 12:06

Учора, очевидно, після узгодження з МВФ, було нарешті знято завісу таємниці з пенсійної реформи, розроблюваної урядом. Її проект озвучив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду. «Пенсійний вік залишається на рівні 60 років для осіб, які мають страховий стаж 25 років, — сказав прем’єр. — Такі люди матимуть можливість виходу на пенсію в 63 роки, а якщо у людей є менше 15 років стажу або 15, то, відповідно, — в 65. Змінюються лише вимоги до страхового стажу», — сказав прем’єр.

Він також зазначив: «Якщо ти не маєш кількох років до 25 років страхового стажу і не досяг 60 років, ти можеш це компенсувати шляхом внесків до Пенсійного фонду», — уточнив прем’єр. Згідно з інформацією на сайті пенсійної реформи, термін, який може бути компенсований, обмежений п’ятьма роками. За один рік стажу має бути внесена сума, що дорівнює страховому внеску з мінімальної зарплати, помноженому на 12.

У ході осучаснення пенсій Кабмін пропонує встановити єдину розрахункову суму середньої заробітної плати в 3764,4 гривні. Як зазначив прем’єр, законопроект впроваджує нову формулу нарахування пенсій з 1 жовтня 2017 року на підставі єдиного підходу для «старих» і «нових» пенсіонерів (з використанням названої суми, яка раніше становила від 1197,91 до 3764,4 гривні). Останнє «осучаснення» проводилось 2012 року, але із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік 1197,91 гривні. У результаті сьогодні дві третини пенсій не досягають розміру прожиткового мінімуму.

Водночас уряд пропонує знизити відсоток збільшення пенсій за один рік наднормативного стажу з 1,35% (діє з 2008 року) до 1%. У презентації наголошується, що такий показник для всіх пенсіонерів жодного разу повною мірою не застосовувався. «Зниження цього показника не погіршить, а навпаки — в більшості випадків поліпшить умови перегляду пенсії», — вважають в уряді. Коефіцієнт буде однаковий і для тих, кому пенсія нараховується цього року, і для «старих» пенсіонерів, яким вона перераховується. Уряд також пропонує, щоб ті, хто працює, отримували заробітну плату і пенсію в повному обсязі.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments