У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

ЄС продовжує «висмоктувати» робочу силу з України

Німецький уряд готує зміни до свого законодавства щодо працевлаштування громадян країн, які не входять до ЄС
12 вересня, 2018 - 10:29
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Ця тема активно обговорювалась під час панельної дискусії: «Трудові мігранти. Як вони впливають на економіку країни?», що відбулася під час 28-го економічного форуму в місті Криниця-Здруй у Польщі.

Вже з наступного року українські некваліфіковані трудові мігранти, скоріш за все, отримають можливість офіційно працювати у Німеччині впродовж 6 місяців. Це може призвести до значного відтоку наших громадян з Польщі, тому що в Німеччині вони можуть заробляти ще у 2—3 рази більше, ніж у цій країні. Крім того, може розпочатись нова хвиля трудової міграції з самої України до Німеччини, що призведе до посилення дефіциту робочої сили вдома. За таких умов головним завданням залишається забезпечення соціального захисту трудових мігрантів за кордоном.

«Трудова міграція є, звичайно, дуже серйозним викликом. Значення має не тільки фактор різниці заробітних плат у тій чи інший країні. Напевно, ще впливають такі дуже важливі речі, як наявність відповідної інфраструктури, відчуття власної безпеки, захищеність, можливості планувати своє майбутнє і все те, що пов’язують зі стабільним розвитком. В цілому ми уклали близько 20 угод з країнами, де є трудова міграція наших громадян, щодо соціального захисту українців за кордоном. Тепер завдання стоїть в тому, щоб контролювати дотримання цих угод. І тут ми можемо спиратися на ті організації, які створюються українськими мігрантами за кордоном... За перші півроку грошові перекази в Україну від трудових мігрантів зросли на 30%, досягли майже 5 млрд євро за офіційними даними. Фактично, наші люди, які працюють за кордоном, за перше півріччя вклали в економіку країни значно більше грошей, ніж складають прямі іноземні інвестиції», — повідомив міністр соціальної політики України Андрій РЕВА.  

«Українці почнуть переїжджати до Німеччини на роботу, адже вони зможуть там заробити у 2—3 рази більше, ніж у Польщі. Тут все очевидно, і не треба мати ілюзій з цього приводу. Тільки грошима польському бізнесу не вдасться втримати українців на своїх підприємствах. Але Польща може зробити набагато більше, ніж Німеччина, у справі адаптації українців та їхнього соціального захисту на своїй території. Європейська економіка потребує робочих рук, і без наших громадян вона не зможе обійтись. Питання лише в тому, які країни раніше це зрозуміють і створять найбільш оптимальні умови для трудових мігрантів з України», — розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь ВОСКОБОЙНИК.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments