У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

За кого платять луганці?

До відома губернатора й уряду
1 серпня, 2017 - 10:55

10 липня НКРЕКУ встановила для Луганського енергетичного об’єднання фінансові санкції: новий розмір обов’язкових щодобових відрахувань — понад 30 мільйонів гривень — при тому, що збір платежів у середньому щодоби складає лише 3—4 мільйони. А ми нещодавно, з 1 липня, перейшли до нормального п’ятиденного робочого тижня після піврічного знекровлення через такі ж обов’язкові щодобові відрахування та незаконний арешт рахунків виконавчою службою.

Нові санкції НКРЕКУ означають, що енергокомпанія знову залишається без коштів для існування, не зможе виконувати інвестиційну програму, ремонтувати електромережі, готуватися до осінньо-зимового періоду. Вже з 20 липня персонал підприємства знову переведений на триденний робочий тиждень. 24 липня відбулося засідання профкому, на якому вирішено почати процедуру трудового конфлікту, а це означає страйк.

24 липня Державна виконавча служба знову арештувала рахунки ЛЕО через борг перед держпідприємством «Енергоринок» (5,3 мільярда гривень), хоча в травні суд визнав незаконним попередній арешт рахунків ЛЕО. Через це розглядається питання переведення персоналу з 1 серпня на одноденний робочий тиждень. Це — колапс... Головна причина події — величезний борг  споживачів перед ЛЕО.

Він виник тому, що уряд зобов’язав ЛЕО безкоштовно поставляти електроенергію на окуповану територію впродовж трьох років, але при цьому не розробив механізм оплати. Всі платежі за електроенергію, що збиралися на контрольованій території, зараховувалися як оплата за споживання на окупованих територіях. Тобто, жителі контрольованої частини Луганщини платили за споживачів так званої ЛНР. Лише у грудні 2016 року Кабмін цю вимогу відмінив, але вже виник борг. Тепер держава й органи влади карають ЛЕО за постачання електроенергії на неконтрольовані території, які самі ініціювали і підтримували...

13 липня ЛЕО було змушене через борги відключити від електропостачання водовідливний комплекс шахти «Кремінна» держпідприємства «Укршахтгідрозахист». У результаті виникла загроза підтоплення міста Кремінна площею 212 га. І це ще не все. Зростає інтенсивність виходу метану на поверхню та його накопичення у вибухонебезпечній концентрації в підвалах будівель, що може призвести до техногенної катастрофи на території Луганської області.

Рішення цього питання до цього часу немає, для діалогу ніхто не відгукується. Ситуація катастрофічна. Без вирішення питань із санкціями НКРЕКУ й арештом рахунків підприємство загине, що поставить під загрозу енергопостачання та соціально-економічний стан усієї фронтової Луганської області.

Володимир ГРИЦАЙ, генеральний директор Луганського енергетичного об’єднання
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments