Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Джаз-коктейль

Удев’яте в Коктебелі відбувся Міжнародний фестиваль
23 вересня, 2011 - 00:00
ПУБЛІКА МОГЛА ВИБРАТИ ПРОГРАМУ НА БУДЬ-ЯКИЙ СМАК (КОНЦЕРТИ ВІДБУВАЛИСЯ НА ТРЬОХ СЦЕНАХ) / МУЗИЧНІ ІМПРОВІЗАЦІЇ ВЕДУЧОГО ОЛЕКСІЯ КОГАНА PAROV STELAR BAND. ДРАЙВ НА СЦЕНІ

Море, сонце і музика! Що може бути краще (оксамитового сезону, вирвавшись на чотири вересневі дні з міської метушні), ніж опинитися на «Джаз Коктебелі-2011»?

На трьох сценах виступали зірки та молоді актори з Австрії, Польщі, Швейцарії, Німеччини, Швеції, Чехії, Іспанії, США, Росії, Нідерландів, Франції та України.

Серед гедлайнерів були: британський квартет Red Snapper, джаз-фолькова співачка Анна Марія Йопек (Польща), виконавець блюзу Дебі Девіс (США), Борис Гребенщиков із розширеним складом гурту «Аквариум», австрійський електро-свінговий секстет Parov Stelar Band та інші виконавці.

Традиційно Волошинська сцена — камерна атмосфера просто неба прямо в саду Будинку-музею, NuJazz — величезний open-air посеред нудистського пляжу та лайн-ап виконавців, які знають про те, що таке справжній драйв.

У саду біля будинку поета можна було зануритися в магію музики світових грандів джазу та імпровізацій, переплетену з містичною аурою волошинського житла.

Учасниками чотириденного музичного марафону стали: Олівер Лейк, Анна Крістофферсон, Абрам Бертон, Юрій Кузнецов, Lush Life, Debbie Davis та інші, а куратором і незмінним ведучим цієї сцени був Олексій Коган. Він про джаз знає все, і як людина творча сам імпровізував.

Слід зауважити, що на фестивалі лунала не лише джазова музика. Як підкреслила голова оргкомітету «Джаз Коктебеля» Лілія Млинарич, програму складено на різні смаки слухачів, а сучасна імпровізаційна музика дає можливість кожному вибирати те, що він хоче послухати.

«Джаз помер у середині 1960-х, коли Майлс Девіс почав грати електричну музику», — категорично заявив Борис Гребенщиков. Виступ його гурту разом із ще 11 музиками на відкритому повітрі став своєрідним експериментом, але після концерту, на якому пролунали хіти та новинки з альбому «Архангельск», ББ зізнався: «Наш експеримент удався».

У ролі ді-джея фестивалю глядачі побачили знаменитого українського рок-музику, лідера гурту «ВВ» Олега Скрипку. На найменшій сцені чилієць Пабло Дональд, виконуючи всесвітньо відомий стандарт Oye Como Va, радував меломанів, а на головній сцені фестивалю звучала експресивна музика.

Концерти йшли до пізньої ночі, і багато глядачів на пляжі (під сценою) зустрічали світанок. До речі, цього року фестиваль відвідало понад п’ять тис. осіб.

Порадували публіку надія шведського джазу — співачка і композитор Анна Крістоферссон, культовий американський саксофоніст Олівер Лейк, латино-свінгове тріо з німецького Потсдама Kitchen Grooves, вокаліст всесвітньо відомих De Phazz Карл Фрієрсон, австрійське Trio Generattions, а також «ф’южнові» авангардисти з Києва That Crazed Girl.

Нині Коктебель «окупували» туристи. Вони не лише гуляли набережною, а й слухали джаз.

 

 

 

 

Микола ТИМЧЕНКО, «День», фото автора
Газета: 
Рубрика: