Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Україна та світ засуджують ядерне випробування в Північній Кореї

13 лютого, 2013 - 12:28
Учора міжнародна громадськість висловила занепокоєність із приводу підземного ядерного випробування, яке рано-вранці здійснив Пхеньян. Фото Рейтер

Учора міжнародна громадськість висловила занепокоєність із приводу підземного ядерного випробування, яке рано-вранці здійснив Пхеньян. Як повідомило північнокорейське інформаційне агентство ЦТАК, «цей захід сприятиме безпеці на Корейському півострові». Але у світі так не вважають. Президент США Барак Обама назвав випробування «провокаційним актом», що підриває регіональну стабільність, збільшує ризик поширення ядерної зброї та порушує багаточисельні резолюції РБ ООН і зобов’язання, дані Північною Кореєю колегам по «шестірці». Він також заявив про необхідність прийняття нових санкцій проти КНДР. Тим часом, генеральний секретар Ради Безпеки ООН Пан Гі Мун засудив проведене випробування в КНДР, визнав його порушенням резолюцій Ради Безпеки. Пан Гі Мун знову закликав КНДР «переглянути свій курс і працювати над денуклеаризацією Корейського півострова». Південна Корея звернулася до Ради Безпеки ООН із проханням провести термінове засідання. З критикою КНДР виступили також Росія, Китай і Японія. Багато південнокорейських активістів (на фото) вийшли на вулиці на знак протесту проти ядерного випробування Пхеньяна. Україна як головуюча в ОБСЄ країна, яка добровільно відмовилася від власного ядерного потенціалу та дотримується принципів ядерного нерозповсюдження, також засудила цей крок КНДР. До того ж у заяві, розміщеній на сайті українського МЗС, сказано: «Ми закликаємо керівництво КНДР «припинити проведення випробування ядерних пристроїв і невідкладно відновити діалог із МАГАТЕ, і щоб зацікавлені сторони доклали максимум зусиль для відновлення шестисторонніх перетрактацій».

КОМЕНТАР

Сергій КОШОВИЙ, завідувач сектору нових центрів зростання, НІСД:

— Головним фактором впливу і можливістю зупинити (північнокорейську. — Ред.) ядерну програму, а також вплинути на прийняття позитивних рішень може лише влада Китайської народної республіки. На жаль, ці випробування співпали з великим традиційним святом в середині континентального Китаю. Зрозуміло, що влада КНР буде на це реагувати і в своїх відносинах буде роз’яснювати про те, що подібні заходи не личать керівництву Корейської народної демократичної республіки. Питання ядерних випробувань КНДР надзвичайно складне. До сьогодні було докладено багато зусиль, які мали на меті унеможливити, припинити або згорнути цю програму. Ми спостерігаємо, що, незважаючи на всі шестисторонні переговори, в яких зацікавлені керівництва Сполучених Штатів, Японії, Російської Федерації, Республіки Кореї та КНР, сьогодні керівництво КНДР не дослухається до них і проводить свої дії.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ