Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

Венеція потерпає від рекордної за останніх 23 роки повені

13 листопада, 2019 - 18:55
Венеція потерпає від рекордної за останніх 23 роки повені

Мерія Венеції оголосила режим надзвичайного стану через повінь. У ніч на середу, 13 листопада, рівень води в місті сягнув позначки в 187 сантиметрів над рівнем моря, що є рекордним показником за більш ніж два десятиліття. Лише 1996 року було зафіксовано вищий показник — 194 сантиметри. Мер Венеції Луїджі Бруньяно звинуватив кліматичні зміни в нинішній повені, про що він сказав у своєму відеозверненні, оприлюдненому в соціальній мережі Twitter. «Ми закликаємо уряд допомогти нам, адже витрати (на подолання наслідків природного лиха. — Ред.) будуть значними», — сказав очільник міста, якого цитує агенція новин AFP. Для подолання природного лиха влада задіяла всі можливі сили й засоби. В туристичній метрополії через небезпечно високий рівень води не працюють школи та дитсадочки.

Зранку 13 листопада рівень води дещо знизився, про що повідомив Бруньяно. Вже зараз італійські ЗМІ повідомляють про значні пошкодження багатьох будівель, зокрема й історичних споруд.

Водночас синоптики не прогнозують жодного покращення — на 13 листопада очікуються рясні опади по всій Італії. Останнім часом періодичний підйом рівня води в морі дедалі частіше призводить до повеней у Венеції, нагадує AFP.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ