Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Відзнака для «давнього друга Японії»

Імператор Акіхіто вручив малайзійському прем’єру Орден Квітів павловнії
6 листопада, 2018 - 17:33
Імператор Акіхіто вручив малайзійському прем’єру Орден Квітів павловнії. Фото Рейтер

Імператор Японії Акіхіто вручив одну з найвищих нагород країни — Орден Квітів павловнії — прем’єр-міністру Малайзії Мохамаду Махатхіру, відзначивши його внесок у посилення двосторонніх відносин між їхніми державами. Зазвичай нагороду вручають політикам, колишнім прем’єр-міністрам, міністрам, дипломатам і суддям, передає Channel NewsAsia. 93-річний Махатхір — третій азійський лідер, який удостоївся такої високої японської нагороди, до нього її вручали лише колишньому прем’єр-міністру Сингапуру Лі Куан Ю та індійському екс-прем’єру Манмогану Сінгху, повідомляє державне інформагентство Малайзії Bernama. Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе під час спільної конференції з малайзійським колегою привітав його з отриманням нагороди, назвавши давнім другом Японії, який відвідував цю країну понад 100 разів. Мохамад Махатхір був прем’єр-міністром Малайзії в 1981—2003 роках, і 2018 року знову був обраний на посаду. Під час церемонії в Імператорському палаці Акіхіто також нагородив Орденом Вранішнього Сонця мікробіолога Пітера Пайота, відомого завдяки дослідженням вірусу Ебола та СНІДу. Зазначається, що це, можливо, останнє вручення таких високих нагород японським імператором, адже він оголосив, що зречеться престолу 30 квітня 2019 року.  Фото Рейтер.

Наталія ПУШКАРУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ