Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, публіцист, громадський діяч

Як Венеція стала містом спорту

В Італії стартував карнавал
2 лютого, 2018 - 12:14
Цього тижня у низці країн світу розпочалися карнавали. Фото Рейтер

Цього тижня у низці країн світу розпочалися карнавали. Зазвичай сезон таких святкувань закінчується в Mardi Gras (що в перекладі з французької мови означає «жирний вівторок») — день за 40 днів до Великодня і перед початком Великого посту.

Зокрема, один із найвідоміших європейських карнавалів — Венеційський — стартував 27 січня і триватиме до 13 лютого. Цього року темою карнавалу було обрано «Creatum: Civitas Ludens», що з латинської перекладається, як «Креативність: місто спорту». Він має відбутися в атмосфері «веселощів і гри». Як йдеться на офіційному сайті Венеційського карнавалу, «гра має важливу роль у початковій соціалізації та побудові дорослої індивідуальності, гра — спільна для людей та всіх тварин і проходить у різних формах залежно від віку».

За відкриттям карнавалу на Гранд-каналі спостерігали тисячі людей зі всього світу, в той час як ще тисячі не змогли потрапити на набережну після того, як поліція заблокувала доступ туди, пояснивши це тим, що там уже перебуває небезпечно велика кількість людей.

Місцеві жителі вважають, що Венеційський карнавал бере початок з 1162 року, коли його провели на честь військової перемоги Венеційської республіки, а протягом 1797—1979 рр. карнавал не проводився взагалі через заборону Священного римського імператора Френсіса II, пише DW.

Наталія ПУШКАРУК, «День». Фото РЕЙТЕР
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments