Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

Конотопська перемога 1659 року

В Києві відбувся публічний діалог: «Українсько-кримськотатарське військове братерство на захисті України»
10 липня, 2017 - 20:46
ФОТО З ФЕЙСБУК СТОРІНКИ «НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАПОВІДНИК «СОФІЯ КИЇВСЬКА»»

6 липня у галереї «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» за підтримки Таврійської  гуманітарної  платформи, Меджлісу кримськотатарського народу, Гетьманського фонду Петра Дорошенка та Ісламського культурного центру м. Києва відбувся публічний діалог з історії на тему: «Конотопська перемога 1659 року: українсько-кримськотатарське військове братерство на захисті України».

У першій частині зустрічі доктор історичних наук Віктор Брехуненко розповів про особливості українсько-московської війни 1658-1659 років, які виявились ідентичними війні на сході України сьогодні: гібридна війна, ставка на «п’яту колону», спроба видати вторгнення за внутрішній конфлікт, інформаційна війна. Проведені паралелі з іншими війнами з Росією, які відбувались завжди, лише підтверджують, що агресор ніколи не залишав спроб знищити українців як націю.

Особливістю Конотопської битви була участь в ній кримських татар. Історик та телеведуча каналу ATR Гульнара Абдулаєва розповіла про вагомість внеску хана Муххамеда-Гірея IV, який у відповідь на прохання Івана Виговського про «братерську допомогу» надав підтримку у вигляді 40 000 чоловік, завдяки чому 9 липня 1659 року московіти були вщент розбиті українсько-кримськотатарським військом. Цей беззаперечний факт замовчувався радянською владою, як невигідний і непотрібний.

«Всі розуміють значення інформаційної складової гібридної війни. Наш шлях – це шлях європейський, бо кожна країна в Європі знає свою історію. Якщо Україна хоче стати повноцінною державою, тим більше регіональним лідером, ми мусимо знати свою історію дуже і дуже добре. Успішний досвід збройного захисту України від агресії Росії у нас є. Конотопська битва 1659 року в цьому контексті цікава результативною взаємодією українських козаків та кримськотатарського війська в обороні від посягань добре підготованого і численного московського війська», - зауважив Андрій Іванець, історик, координатор ГО «Таврійська гуманітарна платформа», член правління ГО «Союз вимушених переселенців».

«Росія наш історичний ворог, вона винищувач кримськотатарського народу. А Україна наш історичний друг. Порятунок нашого народу залежить від України», - сказав Різа Шевкієв, український кримськотатарський політик, член Меджлісу кримськотатарського народу. Після офіційної промови він додав, що «кримські татари досі покладають надії і з нетерпінням чекають повернення Криму до складу України».

Олександр САВЧЕНКО, Літня школа журналістики – 2017
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments