Фотографія — це медитація в миті
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

«Корона» «Дня» — «за приклад, який надихає»

Ольга Харлан — найкраща шаблістка світу
27 грудня, 2013 - 12:02
ФОТО З САЙТА STUDENT.NUOS.EDU.UA

Значною мірою саме завдяки зусиллям Ольги Харлан українське жіноче фехтування стало одним із найсильніших у світі. Усі вже звикли до того, що наша шаблістка повертається зі змагань із нагородами найвищого гатунку, але 2013-й став для спортсменки, безперечно, найуспішнішим у кар’єрі.

На літній Універсіаді в Казані Ольга завоювала золоту медаль в індивідуальній шаблі. Єдиною серйозною суперницею українки виявилася Катерина Дяченко з Росії, бій із якою у півфіналі завершився з різницею всього лише в один удар на користь Харлан — 15:14. До півфіналу українська шаблістка не давала своїм суперницям набрати більше п’яти очок. У фінальному поєдинку з чемпіонкою Олімпіади в Лондоні 2012 року — кореянкою Кім Джі Йон — Харлан здобула перемогу з рахунком 15:9.

На чемпіонаті світу 2013 року, що відбувся в Будапешті, Харлан вперше у своїй кар’єрі стала чемпіонкою світу в індивідуальному турнірі шаблісток. У півфіналі вона знову зустрілась з Кім Джі Йон і перемогла її з рахунком 15:14. Весь поєдинок Ольга поступалась, однак наприкінці зустрічі змогла повернути хід бою на свою користь. Не менш напруженим виявився фінальний бій із росіянкою Катериною Дяченко. Лише завдяки стійкості характеру українській фехтувальниці вдалося перемогти з рахунком 15:12, завдавши три точні удари поспіль за лічені хвилини до завершення зустрічі. Крім того, на цьому чемпіонаті Харлан разом із колегами здобула золото в командній шаблі. Не менш успішним для української спортсменки виявився чемпіонат Європи з фехтування, що відбувся в Загребі, — вкотре у своїй кар’єрі Ольга завоювала там золото в індивідуальній шаблі.

За підсумками сезону, Міжнародна федерація фехтування визнала Ольгу Харлан найкращою шаблісткою світу. Відповідну нагороду спортсменка отримала 29 листопада на конгресі FIE у Парижі.

Роман ГРИВІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments