Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист

Вадиму Свириденку — за приклад, що мобілізує

Уповноважений Президента з питань реабілітації учасників бойових дій врятувався через спорт і допомагає тисячам інших військових
28 грудня, 2018 - 12:57

З Вадимом Свириденком редакція «Дня» познайомилась особисто у травні цього року. Звісно, до того ми чимало чули про медика 128-ї бригади ЗСУ, якому після поранень під Дебальцевим, обморожень і полону «ДНР» ампутували стопи і кисті. Звісно, ми бачили світлину з «Ігор нескорених»-2017, де Вадим, який одержав там «бронзу» у веслуванні на тренажерах, стоїть разом із засновником цих міжнародних змагань для поранених військовослужбовців і ветеранів — британським принцом Гаррі.

З першого року війни ми відстежуємо проекти на підтримку військових, які повернулися з фронту, а після знайомства з Вадимом Свириденком щомісяця, а то й частіше відвідуємо змагання для поранених учасників бойових дій, нерідко організовані за його ініціативи. Марафони, марш-кидки, силові змагання, футбол, спортивна риболовля, парусна регата — офіс Уповноваженого Президента з питань реабілітації УБД робить акцент на спортивній реабілітації, використовуючи якомога більше дисциплін.

Приклад Вадима Свириденка, який, попри тяжкі поранення, веде неймовірно активний спосіб життя і підтримує інших ветеранів, надихає всіх. Надихає, наприклад, «склеїтися» в сутужний момент і замість того, щоб розкисати, працювати над собою і робити світ приємнішим місцем для життя.

Національна рада спортивної реабілітації захисників України, яку очолює Свириденко, вже оприлюднила плани на наступний рік. Зокрема, 2019-го знову відбудеться забіг «Ветеранська десятка», вперше проведений цього року, вдруге команда з України поїде до Шотландії, щоб випробувати сили під час марш-кидку Cateran Yomp, і на Бейрутський марафон у Лівані.

З нових проектів на 2019 рік — Вадим Свириденко започатковує в Харкові програму з розвитку следж-хокею, або санного хокею, це вид спорту, розроблений на початку 1960-х у шведському реабілітаційному центрі спеціально для людей з особливими потребами. Також серед нових ініціатив — чемпіонат з гірського бігу, який проведуть на Закарпатті, у Воловці, крім цього українська команда вперше візьме участь у марш-кидку в Аппалачах, США.

Зараз у Національній раді спортивної реабілітації захисників України закликають усіх учасників бойових дій подавати заявки для участі в програмах фізкультурно-спортивної реабілітації на 2019 рік (зробити це можна за посиланням на сторінці організації у «Фейсбуці»). Як пояснюють у Національній раді спортивної реабілітації захисників України, зареєстровані  учасники бойових дій зможуть брати участь в індивідуальних і колективних проектах спортивної реабілітації з різних видів спорту всеукраїнського формату, а також у відбіркових етапах для участі у міжнародних ветеранських проектах наступного року. В організації підкреслюють: «Ти живий — всі перемоги в тобі!»

Газета: