Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів
Іван Франко, український письменник, поет, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч

За рішучий патріотизм

«Корона» «Дня» — Донецькому національному університету, який переїхав до Вінниці під гаслом «ДонНУ — це Україна»
12 січня, 2015 - 17:07
«Корона» «Дня» — Донецькому національному університету
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Донецький національний університет був вимушений переїхати через війну і репресії з боку так званої «Донецької народної республіки». Студенти і викладачі ініціювали евакуацію закладу до Вінниці під гаслом «ДонНУ — це Україна». «Зробити цей крок було нелегко навіть технічно, адже наш заклад — величезна структура зі своєю базою і тисячами студентів, – розповідає кандидат філософських наук, доцент кафедри політології ДонНУ Володимир КІПЕНЬ. — Але університет пройшов перевірку на зрілість і гідність. Це — ключовий момент, яким можна пишатися».

Восени українці провели багато акцій на підтримку Донецького національного університету. Відомі люди, серед них — поет Іван Драч, письменник Сергій Жадан, вокаліст гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, телеведуча Катерина Осадча та головний редактор «Дня» Лариса Івшина, фотографувалися із плакатами «ДонНУ — Вінниця». Між іншим, ми передали на кафедру журналістики Донецького національного університету книги з бібліотеки «Дня», а саме «Україну Incognita. ТОП-25», з серії «Підривна література» і «Бронебійна публіцистика», фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка» тощо.

Зараз виш облаштовується на території вінницького заводу «Кристал». За словами Володимира Кіпеня, університет шукає оптимальний варіант функціонування у нових умовах. Одним з головних елементів такої роботи має бути дистанційне навчання. Раніше така форма занять була додатком до навчального процесу, тепер може стати його базовою платформою. Ця новація виділить ДонНУ серед багатьох інших університетів, стане «візитною карткою» вузу. Багато проблем, пов’язаних із матеріально-технічним забезпеченням і фінансуванням закладу, досі не вирішили. «Колектив вишу має претензії через зволікання з виплатою зарплат, купівлею техніки, необхідної для нормальної роботи, – каже Володимир Кіпень. — Ми розуміємо складності, які переживає країна. Наш патріотизм проявляється і у цьому усвідомленні, готовності терпіти у скрутних обставинах. Але державні інституції не повинні зловживати цим терпінням. Успішне існування Донецького національного університету принципово важливе не лише для вишу, а і для української системи освіти загалом».

Прискіплива увага до життя ДонНУ у Вінниці сприяє вирішенню проблем університету. Також у суспільстві знов здійнялась дискусія стосовно присвоєння вишу імені Василя Стуса. «Ініціатива щодо того, аби донецький університет носив ім’я великого поета і дисидента, однозначно цікава, – переконаний Володимир Кіпень. — Але сьогодні заклад має робити все, аби просто вижити. Тож, спочатку вирішимо ключові проблеми, і тоді повернемося до цієї справи».

В університеті сумують за Донецьком. Викладачам і студентам було важко переїхати у невідомість, багато чого треба розбудовувати з нуля. Втім, в університеті впевнені, що ще працюватимуть у вільному українському Донецьку. Володимир Кіпень стверджує: «Всі працівники ДонНУ переконані, що ми повернемося у рідні стіни і відновимо університет. Очищений виш у Донецьку стане важливою частиною української системи освіти. Але зараз ми потрапили у певні умови, у яких повинні достойно виконувати місію університету».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments