Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

«Корона» від «Дня» — «за розширення горизонтів»

Телеканали ZIK і «Донбас» — мейнстрім не лише у столиці
30 грудня, 2013 - 10:41

За цей рік на загальнонаціональному рівні виникло кілька нових каналів, а от ситуація із регіональним телебаченням була ледь не плачевною: утиски, дезінформація, виключення з ефіру... Попри цю похмуру тенденцію два обласні мовники не тільки зуміли втримати рівень якості, а ще й підняти планку.

Телеканал ZIK розпочав свою діяльність із підкорення львівського ефіру, потім перекинувся на Західну Україну і зрештою доріс до загальнонаціонального рівня. Уперше ZIK вийшов в ефір 1 вересня 2010 року. Тоді програмна сітка налічувала шість проектів власного виробництва. Нині кількість авторських програм зросла до двадцяти. За три роки існування телеканал ZIK істотно розширив географію свого мовлення. Сьогодні він охоплює майже 40% території країни. ZIK доступний для перегляду по всій Західній Україні, у Києві, а також на Сході та Півдні країни — у Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій областях, в Криму. Є ZIK і в кабельній мережі Польщі.

Телеканал «Донбас» має трансляцію на сході України, і за інформацією прес-служби аудиторія каналу становить 6,5 мільйонів чоловік. Минулого року власні проекти інформаційного мовлення «Час новин Донбасу» і «Людський фактор» із ведучим Сергієм Карпієм було удостоєно найвищої національної нагороди у сфері телебачення — премії «Телетріумф».

Об’єднавшись задля створення спільної програми «Покажи їм! Львів-Донбас шоу» (у десятьох випусках — десять історій зіткнення та порівняння двох культур, двох ментальностей, двох способів життя: Галичина — очима донеччан, і Донбас — поглядом львів’янина. — Авт.) ZIK і «Донбас» показали «командну гру» високого рівня і «зіграли» разом задля інтеграції країни.

Анна СВЕНТАХ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments