Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

За найоригінальніше відзначення Дня Незалежності та влучний тролінг

Корона «Дня» — руферу Мустангу
25 грудня, 2014 - 16:36
ФОТО РЕЙТЕР

Кілька років тому руфер, відомий під псевдонімом Mustang Wanted, став справжнім відкриттям українського інтернет-простору. Фото відважного хлопця, котрий без будь-якої страховки збирається на київські висотки і звисає з мосту, тримаючись на одній руці, дуже швидко поширювалися всіма можливими ресурсами. Цього року про Мустанга (Григорія) знову заговорили, але уже в іншому контексті. Як виявилося, хлопець — не просто відважний підкорювач вершин, а й справжній патріот України.

24 серпня 2014 року, коли Україна відзначала День Незалежності, Росія встала на вуха від небаченого зухвальства — хтось посмів розфарбувати радянську зірку на одній із московських висоток у синьо-жовті кольори. Спочатку за цей «злочин» затримали чотирьох російських екстремалів, яким загрожувало до семи років ув’язнення за вандалізм, але згодом Мустанг «зізнався у злочині» на власній сторінці у «Фейсбуку»: «Я той, хто в пориві патріотичних почуттів забрався на дах висотки на Котельницькій набережній і перефарбував зірку, що прикрашає її, в кольори нашого рідного українського прапора, після цього там же підняв прапор незалежної України. Щодо цього маю фото та відеодокази. Це виявилося досить трудомісткою справою, що зайняла у мене майже цілу ніч. Закінчив роботу я близько шостої ранку і спокійно пішов спати. Громадян Росії, проти яких зараз порушено кримінальну справу та яким загрожує сім років ув’язнення, я не бачив на даху в той час. До речі, ми з ними навіть не знайомі. Як відомо, російський суд — найсправедливіший суд у світі!» — ось що написав хлопець.

Російська влада розпочала справжнє полювання за Мустангом, навіть видала міжнародний ордер на його арешт, але все безрезультатно. Хлопець розповідав, що перебуває в Москві, але його не змогли виявити навіть спецслужби. Григорій жартома навіть погоджувався здатися й понести суворе покарання за свій вчинок в обмін на звільнення української льотчиці Надії Савченко. Але зрозуміло, що пропозиції ніхто не прийняв. Крім цього, хлопцеві вдалося ще й пошити в дурні один із рупорів кремлівської пропаганди — канал Lifenews. Мустанг продав каналу «ексклюзивне» відео з пофарбування зірки й одразу ж після того виклав його в Інтернет. П’ять тисяч доларів, які канал заплатив за відео, хлопець віддав на потреби батальйону «Донбас».

«Мене запитували, чому відео дісталося саме Lifenews, — пише Мустанг на своїй сторінці «ВКонтакте», — адже є люди, які справді намагаються допомогти Україні, а я їм навіть не відповів. Річ у тім, що Lifenews вперше робить внесок у перемогу свободи, перемогу добра над злом. Можна сказати, втрачає цноту в цій справі. Сподіваємося від них благодійних вчинків і надалі».

Скандальні акції — це не єдине, в чому відзначився хлопець. Він був активним учасником подій Революції Гідності, а згодом вступив до батальйону «Азов» і брав участь в Антитерористичній операції на сході України. Крім цього, хлопець був волонтером «Громадського ТV» і зняв документальний фільм про події Майдану. Особливо шокують кадри розстрілів героїв Небесної Сотні. Вони зняті з близької відстані, що теж було дуже небезпечно. А в жовтні Мустанг провів кілька днів у Донецькому аеропорту разом із «кіборгами», про що також зняв фільм. Руфер став свідком кількох небезпечних перестрілок і на своїй сторінці в соцмережах звернувся до влади з вимогою приділити увагу долі поранених.

Українці встигли справді полюбити сміливця, ЗМІ включають його у рейтинги впливових людей, хоча спілкування з журналістами Мустанг уникає. До титулів він також байдужий. «Лише гумор», — коментує свою позицію хлопець.

Олена БЕРЕЖНЮК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments