Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

«Корона «Дня» — за нонконформізм у журналістиці

Редакторові відділу політики газети «День» Івану Капсамуну — за серію публікацій у «Дні» на тему резонансних справ — убивство журналіста Георгія Гонгадзе, побиття громадського діяча Олексія Подольського, напад на народного депутата двох скликань Олександра Єльяшкевича
27 грудня, 2013 - 12:17

Уже традиційно «День» просить своїх авторів, експертів та постійних читачів підбити підсумки року, що минає, відповідаючи на запитання новорічної анкети «День»-2013:

1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ і Україну? Які з них — на краще, які — навпаки?
2. Яка подія в житті країни за рік, що минає, стала найважливішою особисто для вас?
3. Поділіться прикладами ситуацій або людей, які додають вам сил та оптимізму.
4. Автори, статті, проекти газети «День», які вирізнялися 2013 року?

Пропонуємо вашій увазі відповіді Івана на новорічну анкету «Дня»:

1. Як не прикро, але 2013-й став черговим роком втрачених можливостей.  Мова навіть не стільки про шанс підписати угоду з Євросоюзом, скільки нездатність нинішнього політичного класу зламати усталену систему. Відсутність комплексного мислення, невміння об’єднуватися заради національних інтересів країни і небажання звертати увагу на помилки своїх попередників апріорі ставить під удар не тільки євроасоціацію, а й наміри будь-яких змін. Чим далі буде існувати ця система, тим більше вона інфікуватиме все здорове.

Спробою зламати цю систему став Євромайдан. Проте у нього дуже багато ворогів. І не тільки влада, яка не бажає чути громадян. Справжній ворог — це цинізм всіх політиків. От у чому вони професіонали, так це у використанні людей. Тому боротьба з тотальною неправдою триває. Вона складна і затяжна. Захоплюватися ніким і нічим не потрібно, треба просто працювати. Рано чи пізно плоди з’являться. Вони будуть такими ж неочікуваними, як і сотні тисяч людей на вулицях Києва після років апатії і зневіри.

Як не парадоксально, але, напевно, Володимир Путін заслужив визнання окремими виданнями на Заході (не говорячи про саму Росію) звання — найвпливовішого політика року. Занадто багато перемог в геополітиці. Інше питання, які цінності він несе у світ. Це не просто політична поразка його конкурентів — це поразка прогресу в світі.  

2. Бажання людей відстоювати свої права і гідність. Надія на суспільство, тільки в його найбільш прогресивних прошарках можна знайти сили.

3. Це моя сім’я — дружина Катерина та маленький синочок Матвійчик. Безумовно, це колектив «Дня» на чолі з головним редактором Ларисою Івшиною, наші автори.

Надихають будь-які приклади ситуацій або людей, які на стороні правди.

4. Мене радує, що за останній рік у нас з’явилися кілька оригінальних авторів — Олександр Прилипко, Дмитро Шушарін. І вони, зокрема, працюють на відділ політики. В цілому ж читачі самі оцінять масштаб роботи «країни «Дня» та чим ми здивували за останній рік.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments