У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

«Архітектура голосу»: від бактерій до Плутону

19 червня, 2018 - 14:48

Концертна агенція УХО завжди славилася оригінальним підходом до місць проведення своїх заходів. “Ухівські” концерти проходила вже і в басейні, і в теплиці, і на стадіоні. Але цього червня Олександра Андрусик і компанія, схоже, вирішили перевершити самих себе.

Третій випуск низки концертів, інсталяцій і лекцій “Архітектура голосу” має підзаголовок “Води”. І це не художнє перебільшення і не метафора.

А втім, все почнеться таки на суходолі. Сьогодні й завтра в клубі Plivka в центрі Довженка пройдуть вокальні майстер-класи японського композитора Тома Адачі. Два тригодинних заняття будуть корисні всім, хто цікавиться хоровим співом і розширеними техніками звуковидобування. Для участі необхідні мінімальна базова нотна грамотність і готовність виступити з Томом у Веслувальному центрі в четвер, 21-го, в рядах Летючого хору (про це – трохи нижче).

Так само в “Плівці” завтра, 20-го, відкриється аудіовізуальна програма. Спочатку - відеоінсталяції Дар'ї Кузьмич "Мапа виходу з тіла міста" та Катерини Бучацької "Літа". О 22.00 розпочнеться доволі цікавий експеримент: АСМР-конференція "Доступ до води" - аудіоперформанс Каті Лібкінд і Лізи Білецької за участі Філіпа Оленик, Катерини Бучацької й Андрія Коростіля.  АСМР розшифровується як Автономна сенсорна меридіональна реакція (англ. Autonomous sensory meridian response, ASMR). Це неологізм, що означає феномен сприйняття, який характеризується приємним відчуттям поколювання в потилиці, що поширюється у вигляді мурашок по шкірі шиї і спині до кінцівок. Викликають АСМР-відчуття звукові, зорові, тактильні або когнітивні стимули. Природа феномену поки що не має наукового пояснення. Найпоширенішою групою стимулів є звукові; саме їх і задіють авторки  аудіоперформансу. Прозвучить п'ять доповідей, деякі цілком серйозні – наприклад,  про біохакінг річкової мікрофлори - технологію, яка дозволяє через зміну геному бактерій зробити їх «голосом» річки, аби вони, наприклад, міняли колір і сигналізували так про забруднення, - а деякі цілковито комічні.

21-го, в четвер, о 20.00 у Київському  веслувальному центрі, який являтиме собою порожній басейн з човном-симулятором посередині, відбудеться “Плутон – це планета!” - концерт Тома Адачі й Ханни Сільви для двох голосів і двох інфрачервоних сорочок з електронікою і вищезгаданим  Летючим хором. Чи запрошені на акцію астрономи, які могли б оспорити чи підтвердити заявлену у назві тезу – невідомо.

Наступного дня музика зазвучить над справжніми водами. 22 червня, о 20.00 на знаменитому нудистському пляжі Довбичанка на Трухановому острові відбудеться концерт MARE (“Море”) за участі Сесіль Гранже (сопрано), “УХО-ансамбля”, вокального ансамбля Alter Ratio та диригента Луїджі Гаджеро. Прозвучать твори сучасних італійських композиторів Мауро Ланца, Стефано Джервазоні, Фаусто Ромітеллі, Луки Антіньяні і Луки Франческоні.

А завершуватиметься третя “Архітектура” 23-го, в суботу, в... Київській водогрязелікарні на вулиці Попудренка. Весь захід має назву  “Соловей: концерт і гідропроцедури”, виконавці - Олексій Шмурак і Олег Шпудейка, за участю Віри Марченко. По завершенні концерту відвідувачі зможуть взяти хвойово-перлинні і хвойово-соляні ванни, прослухавши при цьому спеціально підготовлені аудіоінсталляціі. Робити це можна буде протягом тижня, до першого липня.

Отже – поспішайте бачити, слухати й відчувати.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments