Труднощі подолання гір лишилися позаду. Перед нами — труднощі руху рівниною.
Бертольт Брехт, німецький письменник, драматург, громадський діяч.

АРТ-МОЗАЇКА

13 березня, 2009 - 00:00


«Від зими до літа»

Під такою назвою проходить виставка, що відкрилася в офісі Програми ім. Фулбрайта (вул. Грушевського, 4). Це роботи двох молодих київських художниць — Мирослави Кучури та Ганни Добрової.

Картини Мирослави Кучури про літо. Кожна з них — результат пристрасного бажання вхопити й передати суть саме літнього дня, кожної його миті («Ранок», «Опівдні», «Вогники загоряються»), причому не лише його колір, але навіть аромат і спеку. Більшість живописних шматочків зображають Крим («Човни», «Вулиця Гурзуфа»), але є і «Вечірній Київ», і просто натюрморт — «Троянди». Втім, є в полотнах і дещиця осені...

Для своїх картин Ганна Доброва обрала зиму: пору снігу, морозу та світла («Зимовий вечір», «Уже ранок», «Зимове мереживо», «Вечірнє мереживо зими»). При цьому простір зимових чарів включає не тільки ліс, але й місто — нашу столицю з її старовинними будинками («Старий Київ», «Сонячні будинки Києва»). І натюрморт — «Зимові квіти», повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.


«Акула» бізнесу

На екрани вийшла романтична комедія «Новачки в місті».У цьому фільмі Рене Зельвегер грає Люсі Хілл — «акулу» бізнесу на високих підборах, яка користується корпоративним жаргоном, як мачете. Ця амбіційна персона працює у Маямі, у штаб-квартирі харчового гіганта. Одного разу Люсі разом зі своїм підрозділом вирушає до Нью-Ульма, Міннесота, — і з цього все й починається.

Але деякі громадяни Нью-Ульма, і в тому числі представник місцевої профспілки Тед Мітчелл (Гаррі Коннік) розтоплять її крижане серденько за допомогою тапіоки — вона ж маніока, домашнє печиво, — і валентинок. Врешті-решт у фільмі, знятому режисером Джонасом Елмером за сценарієм Кеннета Ренса та Сі-Джея Кокса, Люсі закохається у Теда, бородатого вдівця з 13-річною дочкою, і навіть перестане зневажати чоловіків, які занадто люблять пиво.

Певною мірою, «Новачки у місті» — сучасний варіант «Білосніжки й семи гномів», зазначає pravda.ru. Люсі, яка опинилася у скрутній ситуації, з готовністю допомагає не лише Тед, але й інші люди, які її оточують. Наприклад, її секретарка Бланш Гундерсон (Сіобхан Фаллон Хоган) має здібності до виготовлення оригінальних страв — і ця здатність працівника харчового виробництва неодмінно зіграє свою роль у розвитку сюжету фільму.

А спокійний, всепрощаючий Тед, якого Люсі, між іншим, постійно ображає, приходить їй на порятунок після того як вона потрапила в замет. Однак ідеальні стосунки Люсі налагоджує не з усіма. Наприклад, Стю Копенхафера, одного з менеджерів, Люсі доводиться зрештою звільнити.

Слід зазначити, що Люсі у відповідь на турботу й увагу з боку людей, поступово стає все добрішою і чуйнішою. Вона виконує роль консультанта з одягу дочки Теда, який збирається на шкільний танцювальний вечір. Вона бере участь в акції, що перешкоджає закриттю власного підприємства — не без допомоги Бланш, яка має у своєму розпорядженні секретний рецепт приготування тапіоки.

Напевно, єдине, що трішки порушує загальну картину, так це надмірна серйозність Рене Зельвегер — і, відповідно, її героїні. Приваблива актриса в цьому кіно перетворюється на похмуру жінку, обтяжену колективною відповідальністю. І чомусь доволі рідко посміхається. Проте у «Новачках у місті» чимало справді смішних епізодів, повідомляє Ангеліна ФЕДОРОВА.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ