Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

Бандурист у третьому поколінні

25 березня в Домі «Майстер Клас» Юліян Китастий (Нью-Йорк) представить нову програму і альбом
17 березня, 2017 - 11:58
ФОТО З FACEBOOK ЮЛІЯНА КИТАСТОГО

«Ночі в Бандуристані» — це записи 15 імпровізованих інструментальних творів Китастого. За словами музиканта, який є популяризатором бандури в США, у київському концерті прозвучать уривки із музики, написані маестро до театральних вистав, фільму «Поводир» (режисер Л. Санін) , а також будуть представлені його нові композиції і пісні.

Нагадаємо, відомий композитор і музикант Юліян Петрович Китастий народився у Детройті, здобув освіту в Монреалі у консерваторії Конкордського університету. Він бандурист в третьому поколінні! У 1980 р. переїхав до Нью-Йорку та розпочав концертну, педагогічну, а пізніше і композиторську діяльність. Його виступи на престижних сценах і фестивалях Америки, Канади і Європи створили місце для бандури у жанрі «World Music». Маестро пише багато музики для сцени, зокрема для сучасного танцю із хореографом Катею Кольцьо і для театру із Мистецькою групою Яра та режисером Вірляною Ткач.

Про свій інструмент, на якому грає, Ю.Китастий розказав у інтерв’ю Громадському радіо: «Це є варіант харківського типу, який опрацювали в 1946 році у таборах для переселенців у Німеччині для Капели бандуристів, коли вони мусили відновити інструментарій. А потім ми таку бандуру привезли у 1989 році, коли я вперше приїжджав в Україну з концертом із Віктором Мішаловим, відомим бандуристом, і співаком Павлом Писаренком. Ми мали з собою таку бандуру і записи, як грали бандуристи в такому стилі. Ми це все показали Василеві Герасименку у Львові, і він зробив цей інструмент»...

Останні сім років бандурист часто приїжджає в Україну, виконуючи свою музику до вистав Яри «Скифські Камені», «Капітан Джон Сміт їде в Україну», «Тиха ніч, ясні зорі», Ev (Дім), «До глибинного каменя», «1917/2017 Тичина, Жадан і Собаки», які були поставлені на Гогольфесті та інших форумах.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments