Відродження духу народного в діяльності невеликої верхньої верстви залежить від близькості цієї верстви до маси й любові до неї.
Пантелеймон Куліш, український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик

Бельмондо повернувся

24 січня, 2008 - 00:00
ЖАН-ПОЛЬ БЕЛЬМОНДО У ФІЛЬМІ «ПРОФЕСІОНАЛ» / ФОТО З САЙТУ KINOPOISK.RU

«Мотор!»... Подолавши серйозну недугу, Жан- Поль Бельмондо, якому в квітні виповниться 75 років, знову вийшов на знімальний майданчик. Він грає головну роль у новому фільмі Франсіса Юстера «Людина та її собака» — рімейку відомої італійської стрічки «Умберто Д.», яку 1951 року зняв класик неореалізму режисер Вітторіо Де Сіка.

Це історія старого вчителя Шарля, котрий проводить життя на пенсії в компанії відданої дворняжки. Аби звести кінці з кінцями, колишній вчитель здає кімнату в своїй квартирі. Його мешканкою виявляється молода вагітна жінка Жанна, у яку Шарль закохується.

«Жан-Поль почувається добре, — запевняє продюсер фільму Жан-Луї Ліві, небіж Іва Монтана, який разом із телеканалами «Франс 2» і «Канал +» фінансує картину зі скромним бюджетом у 8,5 мільйонів євро. — Як і решта артистів, Жан-Поль пройшов проби. Як і решта артистів, він застрахований на весь період зйомок, які триватимуть три місяці в Парижі й у його передмісті. Я був приголомшений, спостерігаючи за тим, як Бельмондо з ентузіазмом молодого актора готує свою роль. Він у формі». У «Людині та її собаці» також зайняті Жан Дюжарден, Макс фон Зюдов і навіть режисер П’єр Монді.

Перший фільм з участю Бельмондо — «Мовчи і будь гарною» — вийшов на екрани 1956 року, нагадують izvestia.ru. Загалом у його послужному списку понад 90 ролей у кіно. Востаннє Бебель — так ніжно актора називають французи — зіграв 2000 року в фільмі Філіпа де Брока «Амазонія». У серпні 2001 року під час відпочинку на Корсиці в нього стався інсульт, а потім він зламав шийку стегна. Але після кількох років інтенсивного лікування йому вдалося значною мірою відновитися.

Жан-Поля, за його словами, повернули до життя лікарі та спорт. Вольовий актор цілі дні проводив на тренажерах і навіть працював із боксерською грушею. Лікарі, поквапившись, оголосили безжалісний вердикт: Бельмондо ніколи більше не повернеться ні в кіно, ні на сцену. Однак п’ять років потому Бебель несподівано одружився зі своєю секретаркою Натті Тардівель, яка була його супутницею впродовж 13 років. Цей шлюб спровокував конфлікт Жан- Поля з його дітьми від першого шлюбу. Хай там як, наступного року, до 70-річчя актора, Натті подарувала йому доньку Стеллу.

«Після хвороби мені вдалося досягти головного, — пишається актор. — Я не перетворився на безпорадного старого, який цілими днями дивиться телевізор. А потім я вирішив, що не сказав свого останнього слова у кінематографі. І сьогодні повернувся в кіно не задля слави. Майже півсторіччя тому я знімався у Вітторіо Де Сіки. Та головне те, що мені близький герой, який ніколи не опускає рук. Шарль — це я. Нехай мене знімають таким, яким я є сьогодні. Хочу, щоб це була одна з кращих моїх робіт у кіно. Можливо, вона стане останньою»...

ДОВIДКА «Дня»

Жан-Поль Бельмондо народився в Ньої-сюр-Сен (Франція) в родині скульптора. Навчаючись у середній школі, став замислюватися над питанням: яку обрати професію — бути спортсменом або артистом? До 20-ти років він вирішує, що акторство більше відповідає його запитам, і вступає до Консерваторії драматичних мистецтв у Парижі. У 50-ті роки працював у театрі. Його кінодебют відбувся 1957 року в фільмі «Пішки, верхи і на машині». Світова слава Бельмондо почалася з культової картини «На останньому диханні». Всі трюки в картинах актор завжди виконував сам, але після нещасного випадку на зйомках фільму «Пограбування» припинив дану практику. Бельмондо опублікував автобіографічну книгу «30 років і 25 фільмів». Кращі ролі він зіграв у стрічках Годара («Жінка є жінка»), Луї Маля («Злодій»), Франсуа Трюффо («Сирена з «Міссісіпі»), Клода Шаброля («Лікар Пополь»), Алена Рене («Стависки») та ін. Після «Людини з Ріо» Бельмондо перейшов на характерні ролі в комерційних проектах, здебільшого — комедії та бойовики. До середини 80-х його типовими персонажами були невиправні авантюристи та цинічні герої. Він був одним із найуспішніших у комерційному відношенні акторів Франції. 1987 року Жан-Поль Бельмодо повертається на сцену та поєднує роботу в кіно і театрі. 1995 року успішні відгуки критиків отримала його гра в екранізації роману «Знедолені» (режисера Клода Лелюша). 2006 року став командором «Ордена мистецтв і літератури». Цією вищою нагородою Міністерство культури Франції відзначило майже півстолітню творчість актора.

Юрій КОВАЛЕНКО
Газета: 
Рубрика: