Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Без переможених!

В Артемівську змагалися піаністи на Конкурсі імені Івана Карабиця
18 квітня, 2012 - 00:00
ІВАН КАРАБИЦЬ

У стінах Артемівського музичного училища відбувся VII відкритий конкурс української фортепіанної музики, який названо на честь видатного українського композитора XX століття, випускника цього училища Івана Федоровича Карабиця. Виступили молоді піаністи — студенти з дев’яти музичних училищ України.

А започатковано конкурс 2003 року. З ініціативи викладачів фортепіанного відділу в училищі провели І Конкурс української фортепіанної музики ім. І. Карабиця. Тоді здебільшого змагалися студенти музичних училищ Донецької області. Але кожен наступний форум збирав дедалі більшу кількість учасників із різних регіонів нашої країни. Улітку 2006-го робочу групу конкурсу та його переможців оргкомітет фестивалю «Київ Музик Фест» запросив взяти участь у його програмі. 2007 року в Українському культурному центрі в Москві (за підтримки Національної музичної академії України, Держдуми Росії, Земляцтва донбасівців у Москві), відбувся концерт лауреатів та дипломантів Артемівського конкурсу під назвою «Музика України в Росії».

Упродовж кількох років журі Конкурсу ім. І. Карабиця очолював відомий композитор, професор НМАУ Мирослав Скорик. Постійним почесним членом журі є професор НМАУ Маріанна Капіца-Карабиць. На урочистостях (2004 р.), присвячених присвоєнню Артемівському музичному училищу імені І.Ф. Карабиця, були присутні діти Івана Федоровича та Маріанни Давидівни, які пішли стопами батьків. Син Кирило в ті роки диригував оркестром Національної опери України, а також працював диригентом у Парижі та Страсбурзі. Донька Іванна на той час була студенткою Національної музичної академії.

Цього року у складі журі працював соліст Мінської філармонії, лауреат міжнародних конкурсів А. Сікорський, якому після виступу на закритті конкурсу зал аплодував стоячи.

Голова журі, ректор і професор Харківського університету мистецтв Т. Вєркіна та М. Капіца-Карабиць, виступаючи на церемонії нагородження переможців, зазначили, що виконавська майстерність конкурсантів рік у року зростає. Цього разу навіть важко було визначити лауреатів, тому що вони поступалися одне одному лише ледь-ледь (до речі, цього року Конкурс ім. І. Карабиця увійшов до асоціації академічних музичних конкурсів України).

Лауреатами I премії стали В. Паляруш (Київ) і В.Устюгов (Харків), якому ще вручили диплом за найкраще виконання творів І. Карабиця. Друге місце поділили Н. Крот (Київ), Г. Кубарева (Маріуполь) та Д. Чубак (Тернопіль). Дипломом III ступеня нагородили В. Журбу (Сіверськодонецьк) та двох студенток з Артемівська Н. Лебедєву та В. Шелестову. Конкурсантку з Тернополя відзначили дипломом за найкраще виконання творів І.Карабиця, а О.Алєйніков (Харків) та Ю. Косенкова (Кривий Ріг) нагороджені дипломами «Надія».

Тетяна ЯЛОВА, член Національної спілки журналістів України, викладач-методист Артемівського музичного училища ім. І.Карабиця
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ