Боягузтво — найголовніший, найстрашніший гріх на землі.
Олег Сенцов, український режисер, сценарист та письменник, політичний в’язень

Bravissimi, «Щедрик»!

Діти-хористи з Києва отримали Гран-прі у Флоренції
26 липня, 2018 - 12:59
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Знаний київський дитячий хор «Щедрик» тріумфально виступив у Італії і здобув головний приз Міжнародного фестивалю-конкурсу оркестрових і хорових колективів у Флоренції. Авторитетне журі визнало «Щедрик» найкращим хором з-поміж 11 груп-учасниць престижного співочого дійства.

«Bravissimi! The best! Найкращі з кращих!», — так відгукнулася про українських хористів Карла Дзанін, засновниця Міжнародного фестивалю хорових колективів у Флоренції (Florence International Choir Festival). Вона розповіла radiosvoboda.org, що за семирічну історію культурного заходу в столиці італійського Відродження вже кілька разів доводилося приймати групи з України. Цього року український колектив визнали найкращим, за що і здобув головну нагороду фестивалю — статуетку «Золотого Давида» (символізує Флоренцію за відомою скульптурою Мікеланджело «Давид»). Також «Щедрик» у складі 54 співаків удостоєний двох золотих медалей у віковій категорії юнацьких хорів та в категорії виконання духовної музики. А головний диригент і художній керівник хору Маріанна Сабліна отримала спеціальну нагороду, як найкращий диригент фестивалю (відзнаки фесту, що відбувається під патронатом міської ради Флоренції, мають виключно артистичну цінність і не передбачають фінансової винагороди).

За словами фахівців, репертуар київських хористів говорить про високий рівень їхньої підготовки. Лише в конкурсній програмі з-поміж шести творів «Щедрик» співав класику Бальдассаре Донаті «Гальярда» та Іоганна Себастьяна Баха, частину з «Магніфікат», і твори сучасних українських композиторів: «Глорію» Вікторії Польової, «Алілуя» Валентина Сільвестрова, «Крокове колесо» Ганни Гаврилець та «Наспів» грузинського композитора Нугзара Вацадзе.

Професійне журі у складі музикантів з різних країн оцінювало виступи конкурсантів за 10-бальною системою. Хор «Щедрик» за різні виконання отримував у середньому понад 9 балів, окремі колективи не досягали цієї оцінки. Що ставило хористів «Щедрика» на вищий рівень, порівняно з іншими хорами з Ісландії, Іспанії, Естонії, Китаю? «Вони звучали єдиним голосом. Це справді сильний колектив, де дуже помітна велика школа, музична традиція їхньої країни. Слухаючи хор «Щедрик», розумієш, що Україна має давню і багату музичну традицію», — відповіла засновниця Флорентійського хорового фестивалю Карла Дзанін.

ДОВІДКА «Дня»

Дитячий хор «Щедрик» засновано в 1971 році у Києві. Починаючи з 2004 року, художнім керівником та головним диригентом колективу є Маріанна Сабліна.

Сьогодні хор нараховує понад 150 дітей різного віку, що займаються у відповідних вікових групах. Близько 55 найкращих виконавців входить до концертного складу.

У репертуарі хору «Щедрик» — музика Ренесансу, бароко, класична музика, обробки українських пісень та пісень народів світу, твори сучасних вітчизняних і закордонних композиторів.

Нагадаємо, у 1990-ті «Щедрик» стає відкриттям для світової музичної спільноти й отримує чимало престижних нагород, зокрема:

•  Гран-прі Міжнародного хорового конкурсу в Пауел-Рівер (Канада)

•  Гран-прі Міжнародного хорового конкурсу в Де-Мойні (США)

•  Гран-прі і Золотий диплом XXXVI Міжнародного хорового конкурсу в Мендзиздроях (Польща)

•  Золотий диплом найвищого ступеня I Міжнародного конкурсу «Музика Сакра а Рома» у Римі (Італія) та інш.

Гастролі колективу з успіхом відбувалися у багатьох містах Канади, Німеччини, Польщі, Бельгії, Нідерландах, Швейцарії, Австрії, 15 штатах США, у Франції та Італії.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ