Завжди був націоналістом, пишаюсь цим. Негативних підтекстів цьому означенню надають неграмотні люди, плутають його із шовінізмом. Націоналізм – це любов до Батьківщини, а шовінізм передбачає ненависть до інших націй.
Роман Іваничук, український письменник, патріарх української історичної романістики, громадський діяч

Браво, «Українська Кармен»

Знана оперна співачка Анжеліна Швачка представила у Національній філармонії нову сольну програму
9 лютого, 2016 - 10:46

Ім’я провідної солістки Національної опери Анжеліни Швачки давно знаходиться в центрі уваги меломанів. Втім, популярність володарки сильного мецо-сопрано і красивої жінки і талановитої актриси, на вистави якої йдуть не лише з метою насолодитися красою її голосу, а й помилуватися її яскравою, колоритною зовнішністю, сягнула й багатьох культурних центрів Західної Європи. Тріумфальні виступи української співачки супроводжували овації та визнання слухачів Бельгії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Франції, Швейцарії, Швеції, Словенії, Естонії, Латвії, Литві, Туреччині та інших країн.

У більшості шанувальників таланту Швачки співачка асоціюється з образом Кармен із однойменної опери Ж.Бізе. Закордонні критити навіть називають Анжеліну «українською Кармен». До течі, цю партію артистка виконала понад 175 раз у 18 постановках різних режисерів країн світу! Її глибокий, хвилюючий грудний тембр голосу, багатий на обертони, виразна пластика, вражаюча розкутість на сцені примушують режисерів звертатися до А.Швачки у пошуках гармонійного поєднання розкішного вокального матеріалу з ефектною зовнішністю. Саме такий унікальний комплекс і знайшов в особі української артистки популярний на Заході режисер Шарль Рубо, який ввів співачку у свою грандіозну постановку «Аїди» Дж. Верді, що відбулася на найбільшому у світі модульному паризькому стадіоні з трьома галереями «Стад де Франс», де вільнорозміщується понад 81 тисяча глядачів! Масштаб цього дійства був насправді вражаючим, адже лише в його масових сценах було задіяно понад 800 артистів!


ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

У репертуарі А. Швачки — провідні партії мецо-сопрано в оперних шедеврах Россіні, Верді, Сен-Санса, Чайковського, Римського-Корсакова, Лисенка та інших композиторів. Та, мабуть, найприродніше вона почувається під час виконання українських солоспівів та народних пісень. І в цьому мали змогу переконатися щасливчики, які потрапили на її концерт в Національній філармонії України. Не випадково того вечора весь другий відділ було цілком присвячено виконанню співачкою солоспівів Я. Степового, пісень О. Білаша, українських народних мелодій, що яскраво й емоційно пролунали у супроводі ансамблю народних інструментів «Рідні наспіви». Море квітів і шквал овацій вдячної публіки вкотре переконали, що Анжеліна Швачка — дійсно народна артистка. Адже закоханість у свою справу, у свою музику випромінювала кожна вокальна фраза, кожний жест і міміка співачки, що і знаходило гарячу підтримку у слухачів.

Наталія СЕМЕНЕНКО, музикознавець
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ